zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Zdali egzamin na kartę rowerową
21 czerwca 2023 r. | 13:51
0

W piątek 9 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej, we wtorek 13 czerwca w Szkole Podstawowej numer 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą oraz 20 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnie dyrekcje szkół wspólnie z mundurowymi z kłobuckiej drogówki, zorganizowali uczniom spotkania profilaktyczne, na których młodzi ludzie mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą bezpiecznej jazdy na rowerze. W trakcie spotkania mundurowi zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów drogowych, ale również na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych.

Młodzi rowerzyści wcześniej brali udział w zajęciach teoretycznych przeprowadzonych przez nauczycieli, a następnie przystąpili do egzaminów teoretycznych, wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzaminy praktyczne z techniki jazdy jednośladem, młodzi adepci bezpiecznej jazdy na rowerze zdawali pod czujnym okiem mundurowych. Te sprawdziany umiejętności polegały na prawidłowym poruszaniu się po mobilnym miasteczku ruchu drogowego. Do egzaminów przystąpiło łącznie ponad 150 uczniów z czterech szkół z powiatu kłobuckiego i wszyscy uzyskali upragnioną kartę rowerową. Ze swojej strony gratulujemy i życzymy tylko bezpiecznej jazdy na rowerze.

Wszystkim rowerzystom, zarówno tym młodszym jak i starszym przypominamy, że obowiązkowe wyposażenie roweru zawiera:
• z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające);
• z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
• co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
• dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *