bezchmurnie
18°
18°
środa
Reklama
Zadbali o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w gminie Miedźno
13 kwietnia 2022 r. | 11:06
0

Kłobuccy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W inicjatywie podjętej przez mundurowych, po raz kolejny udział wziął przedstawiciel Urzędu Gminy w Miedźnie, który wspólnie z mundurowymi wręczał niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe oraz lampki do roweru. Działania drogówki wpisują się w prowadzoną kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Nieoświetlonych drogi biegnące poza terenem zabudowanym oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, a także niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych i rowerzystów, to czynniki, które często przyczyniają się do powstawania wypadków drogowych. W celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z kłobuckiej drogówki regularnie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ostatniej inicjatywie podjętej przez mundurowych, po raz kolejny udział wziął Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, który wspólnie z mundurowymi wręczał niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe oraz lampki do roweru, które zostały ufundowane właśnie przez tą komisję. Profilaktyczne działania prowadzone były na terenie różnych miejscowości w gminie Miedźno. Dodatkowo, w trakcie sobotniej akcji mundurowi po raz kolejny zwracali uwagę na to, że poruszając się po drogach rowerem lub pieszo, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że odblaski należy umieścić w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *