zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
fot. Poczta Polska
Wójt Piotr Derejczyk udostępnił Poczcie Polskiej dane mieszkańców!
30 kwietnia 2020 r. | 09:29
6

Wójt Piotr Derejczyk, jako jedyny włodarz w powiecie kłobuckim (stan na 29.04), udostępnił Poczcie Polskiej dane osobowe mieszkańców gminy.

Derejczyk udostępnił Poczcie Polskiej m.in. numery PESEL, adresy zamieszkania, imiona i nazwiska wszystkich wyborców z gminy Miedźno. Dane te zostały przesłane w otwartych, niezabezpieczonych plikach na adres elektroniczny podany przez Pocztę Polską.

Potwierdził mi to mec. Marcin Pilch, Inspektor Danych Osobowych Gminy Miedźno.

Z apelem o niewysyłanie danych zwrócili się przedstawiciele praktycznie wszystkich stowarzyszeń zajmujących się podobną tematyką (m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Sieć Obywatelska WatchDog). Wszyscy apelowali, że przesłanie takich danych na wniosek, bez odpowiednich przepisów, to złamanie prawa, za co grożą surowe konsekwencje cywilne i karne. Włodarz, który jest administratorem danych osobowych, naraża się na pozwy od mieszkańców.

Nie chcesz, by poczta przetwarzała Twoje dane w tych wyborach? Możesz działać:
- zażądaj od Poczty Polskiej usunięcia Twoich danych ze względu na brak podstawy prawnej do ich przetwarzania - wyślij wniosek mailem na adres inspektorodo@poczta-polska.pl, WZÓR WNIOSKU - https://tiny.pl/7m9jw

- złóż skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych: skargę możesz złożyć niezależnie od tego, czy poczta rozpatrzy Twoje żądanie i nawet wtedy, gdy w ogóle nie wyślesz do Poczty wniosku o usunięcie danych. Złożenie skargi jest nieodpłatne WZÓR SKARGI - https://tiny.pl/7m9j5

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Wójt Piotr Derejczyk udostępnił Poczcie Polskiej dane mieszkańców!”

 1. Wacek pisze:

  Nikt nie dał ale pis-wiec dał . Pytam sie jakim prawem udostepnił moje dane ??

  16
 2. mm pisze:

  Ciekawy jestem czy pana wójta będzie stać na następne sprawy sądowe z tym związane.Przypomnę ,że brak podstawy prawnej, jeżeli dane wypłyną to za wyłudzone kredyty, lewe chwilówki i inne umowy pan wójt niestety odpowie. Jak działa wójt widzimy w wielu sprawach,, szkoła,śmieci itp,,Zapewniam pana wójta,że PIS to nie WOŚP i nie będzie rządził do końca świata,a tym bardziej dnia dłużej.A wystarczyło być przyzwoitym.

  25
  3
 3. Karakan pisze:

  Czasami zdrowy rozsądek jest przyćmiony przez obiecywanie pieniędzy albo ciepłej posadzki.

  12
  1
 4. Miruś pisze:

  Pan i władca myślał że cichaczem wyśle dane tym samym przypucuje się prezesowi. Nic z tego Panie budyń w poniedziałek zgłaszam sprawę do prokuratury o nielegalne udostępnienie danych wrażliwych. I jak zawsze powiem :JAKIEGO ŻEŚTA WYBRALI TAKIEGO MOCIE

  22
  • L.I. pisze:

   A kto Wójta zechce na jakąkolwiek posadę? Kto zechce z nim pracować? Kto weźmie sobie na głowę taki grab? Przecież ten zadufany w sobie mamisynek do niczego innego się nie nadaje jak do knucia, spiskowania i włóczenia się po sądach.

   19
 5. Seba pisze:

  Bierzemy taczkę i jedziemy to tą Karykaturę w postaci naszego Wójta bo tego juz za wiele trzeba sie zorganizować i wyrwac chwasta !!!!!!

  13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *