zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
fot. Jarosław Brzęczek / klobucka.pl
Wójt Gminy Miedźno prawomocnie skazany przez sąd w Częstochowie!
16 grudnia 2022 r. | 13:51
3

6 grudnia 2022 roku Wójt Gminy Miedźno Piotr D. został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Przypominam, że w środę 11 maja Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał Wójta Gminy Miedźno Piotra D. z art. 212. kodeksu karnego. Sąd uznał Wójta za winnego tego, że w październiku 2019 roku w celu poniżenia Wioletty Skoczylas w opinii publicznej i narażenia jej na utratę zaufania potrzebnego do piastowania stanowiska dyrektora szkoły, rozgłaszając przeciwko niej publicznie nieprawdziwe zarzuty wyrażające się w stwierdzeniach, że zamiast wyremontować plac zabaw, pani dyrektor Skoczylas podjęła decyzję o przebudowie gabinetu dyrektora, na który wydała blisko 150 tys. złotych. Sąd wymierzył Piotrowi D. winnemu popełnienia czynu wyczerpującego znamiona przestępstwa karę grzywny w liczbie 150 dziennych stawek na kwotę 30 zł (4 500 zł); zasądził od oskarżonego nawiązkę na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża w kwocie 2000 zł oraz na rzecz pokrzywdzonej Wioletty Skoczylas w kwocie 4 000 zł; orzekł o podaniu wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie jego treści na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na okres 6 miesięcy; ponadto zasądził od oskarżonego na rzecz oskarżycielki prywatnej zwrot wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika z wyboru w kwocie 1512 zł oraz 300 zł tytułem zwrotu zryczałtowanych wydatków postępowania; z ustawy o opłatach w sprawach karnych zasądził od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa opłatę w kwocie 400 zł i wydatki w kwocie 300 zł.

Wójt odwołał się od tego wyroku.

Jak poinformował sędzia Dominik Bogacz rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie, Sąd wyrokiem z dnia 6 grudnia 2022 r.  zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie z dnia 11 maja 2022 r. w ten sposób, że zakresie rozstrzygnięcia zawartego w pkt 3 tego wyroku orzekł podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie jego treści na stronie internetowej Gminy Miedźno na okres 6 miesięcy, uchylił orzeczenie zawarte w pkt 5 tego wyroku w zakresie obciążenia oskarżonego wydatkami w kwocie 300 zł, w pozostałej części utrzymał zaskarżony wyrok w mocy oraz zasądził na rzecz oskarżycielki posiłkowej zwrot kosztów ustanowienia pełnomocnika oraz orzekł o kosztach postępowania obciążając nimi oskarżonego. Wyrok ten jest prawomocny.

Poniżej oświadczenie wójta w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Wójt Gminy Miedźno prawomocnie skazany przez sąd w Częstochowie!”

 1. mieszkaniec pisze:

  Trudno.Gmina czyli my wszyscy będziemy musieli zapłacić

  6
  3
 2. mieszkaniec pisze:

  Moje prywatne spostrzeżenia:
  Najpierw było: sąd rozstrzygnie.
  Sąd rozstrzygnął a on twierdzi, że sądy nie są nieomylne.
  Co ciekawe sprawa przechodziła przez kilka instancji i wszystkie nie są nieomylne

  Tłumaczenie że podczas spotkania z rodzicami rzucane były oskarżenia – nie tylko, a sesja rady gminy???
  Znów pokazane są tylko wybiórcze informacje. Wójt oskarżał, że za ok 150 tyś zrobiony był gabinet
  teraz mówi, że za 70 tyś gabinet z sekretariatem. Czyli znów nie precyzuje i pokazuje to co wygodne dla niego. Ile kosztował gabinet? Mieliśmy okazje być w tym “bizantyjskim” gabinecie. Żadnych luksusów tam nie widać a nawet niską półkę. Czysto i schludnie, najzwyklejsze meble. podłoga chyba z paneli.

  Doskonale wiemy jak wyglądają inwestycje w naszej gminne. Dyrektor nie ma nic do powiedzenia.

  10
  2
 3. Mieszkanka pisze:

  czy radny gminy Pan Mirosław Zielonka zechce zająć stanowisko w tej sprawie,
  bo trochę się naodwalało w gminie.
  Kolegom z pracy trzeba coś powiedzieć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *