bezchmurnie
18°
18°
środa
Reklama
Wojewoda unieważnił uchwałę śmieciową
05 sierpnia 2020 r. | 12:29
4

Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Miedźno. Chodzi o uchwałę nr 136/XVII/2020 Rady Gminy Miedźno z dnia 4 czerwca 2020 r. w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz zagospodarowania tych odpadów.

Uchwała ta jest niezgodna z ustawą.

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Wojewoda unieważnił uchwałę śmieciową”

 1. Miruś pisze:

  Oj joj joj
  Gmina wydaje ponad 125 tyś za obsługę prawną-również każdej sesji Rady Gminy, na której ustalane są buble prawne .
  Kolejna unieważniająca decyzja nadzoru prawnego Wojewody i kolejny blamaż prawników zatrudnionych przez wójta.
  Może czas na przemyślenia czy warto za takie pieniądze utrzymywać tą prawniczą gawiedź która jak widać i tak nie jest do niczego potrzebna a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w np doprowadzanie wody na Nowy Folwark?
  Ps :Jak papuga nie umie gadać zamień ją na kanarka który chociaż śpiewa.

  25
  2
 2. mieszkaniec gminy pisze:

  W uzasadnieniu czytamy fragmenty: “Istotne naruszenie prawa; skutki które nie mogą być tolerowane w państwie prawa. Biorąc pod uwagę ostatnie 1,5 roku, tym w którzy nie są w temacie, proponuje zapoznać się z innymi unieważnionymi uchwałami, decyzjami czy przegranymi sprawami w sądach. Wielkie pieniądze na obsługę prawną, to wszystko za Nasze pieniądze, A gdzie oświetlenie uliczne, woda pitna dla mieszkańców. Może czas się zastanowić czy najwyższe stanowiska w gminie sa piastowane przez odpowiednie osoby?

 3. mm pisze:

  Proponuje obejrzeć którą kolwiek sesję rady gminy:
  https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/720/rada-gminy-miedzno.htm
  Wszystkie projekty uchwały sa przygotowywane przez wójta. Dyskusji zero. Przewodniczący rady gminy jest do zmiany, Potrzebny jest przewodniczący dla którego dyskusja na każdy temat nie bedzie problemem. Na tą chwile to mam wrażenie że obrady prowadzi nie Przewodniczący a kto inny. Poziom debaty krytyczny.

 4. Borowka pisze:

  Poziom debaty jest odzwierciedleniem poziomu radnych, których wybierają mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *