zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Większość rady jest za wójtem. Skargi na Piotra Derejczyka były bezzasadne
23 sierpnia 2023 r. | 09:44
0

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Miedźno, radni rozpatrywali skargi na Wójta Piotra Derejczyka.

Mimo klarowanych argumentów przemawiających za uznaniem skarg przez radę za zasadne, rada podjęła uchwałę o uznaniu skarg za bezzasadnych.

Pierwsza skarga zarzucała wójtowi brak możliwości udostępnienia danych przestrzennych przez internet, co powoduje uniemożliwienie przeglądania i pobierania tych danych. Mimo twierdzeń skarżącej, komisja skarg stwierdziła, że dane są udostępniane, ale nie można ich pobrać, co łamie ustawę. Komisja skarg uznała skargę na wójta za zasadną. Rada większością głosów zagłosowała inaczej.

Druga skarga dotyczyła niedotrzymania terminu przedstawienia raportu o stanie gminy Miedźno za 2022 rok Radzie Gminy Miedźno. Komisja uznała, że raport został przedstawiony radzie po terminie przewidzianym w ustawie. Komisja skarg uznała skargę za zasadną. Inaczej głosowała rada, która większością głosów uznała skargę za bezzasadną.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *