zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Tragiczny wypadek w Miedźnie
19 listopada 2021 r. | 15:21
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że jadący w kierunku Częstochowy kierowca skody potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

Do potrącenia pieszego doszło kilka dni temu na ulicy Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w terenie zabudowanym w kierunku Łobodna, 39-letni kierowca skody najechał na pieszego przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, 76-letni mieszkaniec gminy Miedźno zmarł. Kierowca osobowej skody, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Częstochowie. W czasie wykonywania policyjnych czynności droga wojewódzka numer 491 była całkowicie zablokowana. Policjanci ruchu drogowego wyznaczyli objazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *