zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
fot. UG Miedźno
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej
10 marca 2020 r. | 12:35
0

Gmina Miedźno przystępuje do realizacji kolejnego, dużego projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminach Miedźno i Przystajń”, realizowanego w partnerstwie z Gminą Przystajń. Projekt ten został wybrany do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wartość całkowita projektu to kwota ok 3 233 944,09 zł. Dofinansowanie w kwocie 2 346 378,93 zł, przeznaczone zostanie na kompleksową termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej wraz z wymianą źródła ciepła, instalacją ogniw fotowoltaicznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianą oświetlenia na energooszczędne itp. Gmina Przystajń dofinansowanie przeznaczy na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w budynkach remiz w miejscowości Podłęże Szlacheckie i Ługi-Radły.

Szacowana wartość wydatków planowanych na poprawę efektywności energetycznej szkoły w Mokrej to kwota 2 263 982,65 zł. Poziom dofinansowania dla projektu wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych. Ponadto Gmina Miedźno planuje z własnych środków wykonać dodatkowe prace budowlano-remontowe (w tym remont schodów, malowanie pomieszczeń, wykonanie rozdzielnic, oświetlenia awaryjnego). /UG Miedźno/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *