zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
fot. MSWiA
Rozpoczyna się “Bitwa o wozy”
22 czerwca 2020 r. | 13:06
2

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.

Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało natomiast profrekwencyjną propozycję. – Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

W gminie Miedźno do walki o frekwencję włączyli się lokalni księża i m.in. sołtys Mokrej.2 odpowiedzi na “Rozpoczyna się “Bitwa o wozy””

 1. J. W pisze:

  No proszę jeden Sołtys potrafi wyjść do ludzi. Gdzie reszta sołtysów.
  Miło proszę państwa Sołtysi brać pieniążki za nic nierobienie.
  Tak to prawda… Nic nie robicie-można zobaczyć Waszą pracę na Sesjach.
  Brawo dla Was
  Każdy by tak chciał…
  Skoro zostaliście wybrani to miejcie chociaż odrobię przyzwoitości bo widać że jej nie macie.

  • mieszkaniec gminy pisze:

   Na miejscu milczących sołtysów i niektórych radnych, też bym się nie odzywał. Widocznie w takich sołectwach jak Miedźno jest taka sielanka, ludzie mają wszystko, oświetlenie uliczne, tanie śmieci, nowe drogi, sprawy urzędowe sa załatwiane od ręki, nie ma żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *