zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
UG Miedźno
Przedszkola w gminie Miedźno gotowe do otwarcia
06 maja 2020 r. | 14:51
1

Podczas gdy inne gminy zdecydowały się nie uruchamiać przedszkoli i żłobków, gmina Miedźno gotowa jest przyjąć przedszkolaków do swoich placówek.

Poniżej komunikat gminy w tej sprawie.

Od dnia 6 maja 2020 r. pojawiła się możliwość wznowienia pracy przedszkoli. W obecnej sytuacji, wszystkie swoje działania skupiamy na przygotowaniu placówek do bezpiecznego powrotu dzieci. Pracujemy nad spełnieniem szeregu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo naszym najmłodszym, ich rodzicom, a także pracownikom placówek. Po konsultacji z dyrektorami przedszkoli, wójt Piotr Derejczyk, zlecił firma Jarchem z Panek w dniu dzisiejszym tj. 05.05.2020 r., przeprowadzenie dokładnej, całościowej dezynfekcji budynków przedszkoli, szkół oraz placy zabaw znajdujących się na terenie gminy Miedźno. Dzięki podjętym krokom możliwe będzie otwarcie przedszkoli.

W sprawie szczegółowych informacji dotyczących otwarcia przedszkoli prosimy kontaktować się bezpośrednio z dyrekcją poszczególnych jednostek.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie                                                                       

Dyrektor – Krzysztof Szymonik

tel.: 34 317 80 29

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą                                          

Dyrektor - Dariusz Bednarski

tel.: 34 317 87 07

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mokrej                                                                        

Dyrektor – Justyna Siwczyńska

tel.:  34 317 85 36Jedna odpowiedź do “Przedszkola w gminie Miedźno gotowe do otwarcia”

  1. Miruś pisze:

    Jeżeli od dezynfekcji zależałoby bezpieczeństwo w przedszkolu to wszystkie tego rodzaju placówki byłyby otwarte. Bezpieczeństwo dzieci to priorytet a tylko gdy nie będzie zagrożenia epidemiologicznego to bezpieczeństwo będzie zachowane. W tym przypadku jak zawsze wójt jest przed szeregiem nie patrzy na innych którzy pomimo tego że mogą ogłosić otwarcie przedszkoli nie czynią tego w trosce o zdrowie najmłodszych. Kto w razie czego będzie odpowiadał za zachorowania bo jak znam życie to Derejczyk znajdzie kolejnego kozła ofiarnego sam umywając ręce. Proszę wybaczyć ale konsultacje nie przeprowadza się z dyrektorami placówek tylko ze służbami sanitarnymi które nie rekomendują takich kroków w czasie gdy krzywa zakażeń dalej rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *