zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
22 kwietnia 2024 r. | 11:42
0

Dzielnicowy z kłobuckiej komendy spotkał się z uczniami ze szkoły w Miedźnie, Ostrowach nad Okszą i Mokrej. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej i w miejscu zamieszkania. Szczególną uwagę zwrócono na kwestię zachowania podczas kontaktu z nieznajomym.

Policjanci, zwłaszcza tak zwanego „pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowi na bieżąco zapoznają się z problemami lokalnej społeczności i wychodząc im naprzeciw, szukają prawnie najlepszych rozwiązań.

W ostatnim czasie do aspiranta Bartłomieja Macherzyńskiego dotarły informacje o nieznajomych poruszających się między innymi po miejscowościach znajdujących się w podległym mu służbowo rewirze. Mundurowy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, w odpowiedzi na ich obawy, zorganizował cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych z Miedźna, Ostrów nad Okszą oraz Mokrej. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej i w miejscu zamieszkania.

Policjant podczas prelekcji opowiadał młodym ludziom o tym, jak należy się zachować w sytuacjach niebezpiecznych i co robić, aby ich uniknąć. Jak bezpiecznie się poruszać, jak zachować się w szkole, czy co robić, gdy ktoś nieznajomy puka do mieszkania albo w miejscu publicznym zapyta nas na o drogę. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *