zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Policja na drogach gminy Miedźno
26 maja 2021 r. | 13:26
0

Policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z pracownikiem Urzędu Gminy w Miedźnie, rozdawali rowerzystom elementy odblaskowe podkreślając jak ważne jest ich noszenie. Rowerzysto! Ruszając w drogę pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

W minioną niedzielę kłobuccy mundurowi wraz z Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, Panem Wojciechem Tałajczyk, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdawali rowerzystom pakiety odblaskowe, ufundowane właśnie przez tą komisję. Działania prowadzone były na terenie gminy Miedźno. Dodatkowo stróże prawa podkreślali, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i aby wpłynąć na jego poprawę, warto nosić odblaski. Należy je umieścić w takim miejscu, aby zawsze znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *