zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
policja.pl
Pijana straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo
06 października 2020 r. | 13:00
0

Wczoraj w Ostrowach nad Okszą pijana 49-latka kierująca osobowym audi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawczyni okazało się, że w jej organizmie były prawie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialna kobieta musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grozi nawet pobyt w więzieniu.

Wczoraj w godzinach południowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Ostrowy nad Okszą. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca osobowym audi, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Na miejsce pojechali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że audi kierowała 49-latka, mieszkanka Częstochowy, która miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia zdarzenia nie odniosła obrażeń.

Aktualnie sprawą zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialna kobieta musi liczyć się zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu.

O losie sprawcy zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *