zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Ostrowy nad Oksza: Policjanci pomogli wyziębionemu mężczyźnie
24 listopada 2023 r. | 12:27
0

Z uwagi na panującą porę roku, mundurowi systematycznie kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. W minioną środę kłobuccy policjanci odnaleźli podczas służby patrolowej mężczyznę, który pomimo ujemnej temperatury, spał w lesie. Dzięki ich szybkiej reakcji zapobieżono tragedii.

W minioną środę 22 listopada wieczorem, policjanci OPI z kłobuckiej komendy patrolowali miejscowość Ostrowy nad Okszą. Podczas przejazdu ulicą Zakładową zauważyli na obrzeżach pobliskiego lasu ogień. Mundurowi od razu postanowili sprawdzić, co jest jego źródłem. Kiedy dotarli na miejsce, zobaczyli dogasające ognisko, obok którego spał mężczyzna.

Mężczyzna nie reagował na wezwania stróżów prawa. Przyczyną braku kontaktu był alkohol, którego woń była od niego wyczuwalna. Z uwagi na ujemną temperatura, policjanci pomogli 48-latkowi wstać, dojść do radiowozu i usiąść na tylnej kanapie, gdzie okryli go kocem termicznym. Jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwali na miejsce ZRM.

W trakcie oczekiwania na przyjazd ratowników medycznych, mężczyzna odzyskał świadomość. Cały czas powtarzał, że jest mu bardzo zimno. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Miedźno pokłócił się z żoną. Chcąc uspokoić sytuację, zaopatrzył się w alkohol i poszedł do lasu, w którym planował spędzić noc. Po przyjeździe karetki pogotowia, mężczyzna został przekazany zespołowi ratowników medycznych i przebadany na miejscu. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji mundurowych i udzielonej natychmiast pomocy, nie doszło do wychłodzenia organizmu. Tym razem zapobieżono tragedii. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *