zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Nietrzeźwy spowodował kolizję w Miedźnie
28 maja 2021 r. | 13:09
0

W poniedziałek w Miedźnie kłobucka drogówka zauważyła zdarzenie drogowe, gdzie kierujący daewoo nieprawidłowo skręcił w lewo na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z osobowym fordem. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Miedźno miał prawie 3 promile.

W poniedziałek przed godziną 19:00, podczas patrolu w miejscowości Miedźno przy ulicy Częstochowskiej, kłobucka drogówka zauważyła, że na skrzyżowaniu doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu nie było osób rannych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący deawoo nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu i zderzył się z osobowym mondeo. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że 31-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Miedźno grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. a Ponadto odpowie za wykroczenie spowodowania zagrożenia na drodze.

Poszkodowany w wyniku kolizji, również miał wiele na sumieniu. Co prawda 31-letni mieszkaniec gminy Lipie był trzeźwy, ale popełnił kilka wykroczeń. Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu pomimo zakazu i linii podwójnej ciągłej zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *