zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu dwóch godzin
13 maja 2024 r. | 11:22
0

Policjanci z kłobuckiej komendy, podczas patrolu ulicy Brzeźnickiej w Łobodnie, zatrzymali do kontroli dostawczego forda, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 63-letni kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Zaledwie 2 godziny później, podczas patrolu ulicy Częstochowskiej w Miedźnie, mundurowi zauważyli tego samego forda, za którego kierownicą siedział ten sam kierujący.

7 maja około godziny 8.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, podczas patrolu ulicy Brzeźnickiej w Łobodnie zauważyli dostawczego forda, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi od razu podjęli interwencję i zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 63-letni kierowca, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Niespełna 2 godziny później, ten sam patrol Policji zauważył dokładnie tego samego forda na stacji benzynowej przy ulicy Częstochowskiej w Miedźnie. Za kierownicą siedział, ten sam kierujący. Mężczyzna ponownie został poddany badaniu stanu trzeźwości, ponownie miał w organizmie ponad promil.

Aktualnie sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kryminalni z Kłobucka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 63-latka zdecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *