zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
Reklama
UG Miedźno
Nie będzie połączenia Miedźna z trzema innymi miejscowościami
09 lutego 2022 r. | 13:42
3

Ze względu na liczne sygnały od mieszkańców Izbisk, Kołaczkowic i Wapiennik, Rada Gminy Miedźno odrzuciła "pomysł wójta" o połączenie miejscowości Miedźno, Izbiska, Kołaczkowice i Wapiennik w jedną miejscowość o nazwie Miedźno.

Przeprowadzone konsultacje społeczne zostały przeprowadzone w taki sposób, że nie wiadomo było, jak głosowały poszczególne miejscowości. Najwięcej głosów pozytywnych odnośnie połączenia tych miejscowości płynęło z samego Miedźna.

Wobec powyższego, Rada Gminy Miedźno nie wyraziła zgody na podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o połączenie miejscowości Miedźno, Izbiska, Kołaczkowice i Wapiennik w jedną miejscowość o nazwie Miedźno.

Przeciw temu pomysłowi głosowali (nazwisko i imię): Chudaszek Anna, Ciesielski Zbigniew, Graj Zbigniew, Grzyb Małgorzata, Makles Elżbieta, Stobiecka Ewelina, Szymonik Małgorzata, Wawrzyniak Piotr, Wosiński Waldemar.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Nie będzie połączenia Miedźna z trzema innymi miejscowościami”

 1. mieszkaniec pisze:

  Jak mieszkańcy Miedźna mogą decydować za Mieszkańców innych miejscowości. Co mu sie wydawało?

  10
  • Intruz pisze:

   Zanim Rada Gminy się nie zgodziła na
   połączenie miejscowości, to już załatwił zgodę u Starosty Kłobuckiego.
   Chyba coś brał?? Albo już się witał
   z Gąską!! Podobno za połączeniem miejscowości głosowało 14% uprawnionych ( TYLKO), a
   Gazeta Kłobucka pisała, że 56% było
   Za. Coś mi się widzi, że raczyli się
   40% wodą i tak to wyszło. Ktoś to sprostuje. Cyrk dalej trwa. Dziękuję Radnym za prawidłową postawę. Wasz
   ,, Baron ” chyba się zapłacze. Taka porażka
   I wstyd na cały Powiat.

 2. otto pisze:

  Miedźno było asekuracją ,gdyby coś poszło nie pomyśli pomysłodawcy.Tak jak i sen o mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *