zachmurzenie duże
12°
12°
sobota
Reklama
UG
Pomnik Bohaterów Bitwy pod Mokrą został wpisany do rejestru zabytków!
28 października 2020 r. | 12:52
5

Urząd Gminy Miedźno poinformował, że 5 października 2020 roku Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach wpisał do rejestru zabytków ruchomych województwa śląskiego – pod numerem B/427/2020 - Pomnik Bohaterów Bitwy pod Mokrą.

W 1975 roku społeczeństwo regionu kłobuckiego oraz młodzież harcerska okolicznych Hufców ZHP dla uczczenia poległych żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii wzniosło pomnik usytuowany w sąsiedztwie niemego świadka Bitwy — Kościoła pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pomnik ten jest symbolem bohaterskiej i patriotycznej walki żołnierza polskiego w obronie ojczyzny. Twórcą pomnika jest artysta rzeźbiarz Gabryjel Hajdas. /UG/5 odpowiedzi na “Pomnik Bohaterów Bitwy pod Mokrą został wpisany do rejestru zabytków!”

 1. mieszkaniec pisze:

  Najważniejsze chwalebne miejsce historyczne prawdopodobnie w powiecie. Miejsce do którego przyjeżdżają ludzie z całej Polski a nawet ze świata. Z pewnością wpis do rejestru zabytków podniesie jego znaczenie.

 2. Miruś pisze:

  Bardzo dobra decyzja Pana konserwatora.

  2
  4
 3. mieszkaniec pisze:

  W roku 2019 planowany był remont pomnika. dziś mamy koniec roku 2020 i co?
  i nic.

  Miejsca do którego przybywają co rok ludzie z całej Polski a nawet świata.

  Jedyne co, to zostały ścięte drzewa, pod którymi w okresie letnim, odwiedzający, a jest ich nie mało, mogli znaleźć kawałek cienia. M
  Miejsca szczególnego, chwalebnego.

  • Tak czy nie??? pisze:

   Myślę że te pieniądze które wójt przeznaczył na swoje studia i wybrańców trochę zaspokoiłby potrzeby związane z tym szczególnym miejscem!!!!!!!!

 4. tytus pisze:

  Najważniejsze miejsce historyczne w powiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *