zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
https://www.facebook.com/OrkiestraDetaOSPMiedzno
Orkiestra Dęta z Miedźna ze srebrnym medalem!
03 lipca 2024 r. | 09:57
13

Wspaniałe wiadomości napłynęły z niemieckiego Rastede, gdzie rozgrywano mistrzostwa świata orkiestr organizowane przez World Association Of Marching Show Bands.

Orkiestra Dęta OSP Miedźno w konkurencji koncert (VII B) wywalczyła srebrny medal.

Ogromne gratulacje.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Orkiestra Dęta z Miedźna ze srebrnym medalem!”

 1. Sympatyk pisze:

  Gratulacje 🙌 szkoda że w kategorii B a nie A ale to mimo wszystko dobry rezultat, lepszy niż na szczeblu powiatowym gdzie chyba coś nie pykło 🤷🏻‍♂️ może zbyt mało zgrania było z wynajętymi ludźmi (50%) nie będącymi członkami naszej orkiestry👀🤔

  5
  5
  • Fan pisze:

   Drogi Panie, kategoria A na Mistrzostwach Świata w Rastede, to kategoria o niższym poziomie, a nie wyższym. Chyba żółć wylewająca się na oczy sympatyka (lub zapewne członka) sąsiedniej orkiestry dętej, nie pozwoliła na sprawdzenie tego.

   Właśnie prześledziłem sobie zdjęcia tej “sąsiedniej” orkiestry i co ciekawe znajdzie się tam sporo osób z drugiej orkiestry prowadzonej przez ich kapelmistrza, jak i (co ciekawe) profesjonalni muzycy z filharmonii częstochowskiej.

   To bardzo przykre, że stare konflikty między orkiestrami odnawiają się, a wręcz przybierają na silne w kolejnych pokoleniach. Tym bardziej, gdy przybierają one formę wulgarnych przyśpiewek w stanie wskazującym, odbywających się na centralnym placu Kłobucka.

  • Fan pisze:

   Drogi Panie, kategoria A, to klasa niższa niż B, w której orkiestra brała udział. Jest to dosyć łatwe do zweryfikowania, jednak zapewne żółć wylewająca się na oczy sympatyka (lub co gorsza członka) ościennej orkiestry dętej, nie pozwoliła tego dokonać.

   Właśnie prześledziłem sobie zdjęcia widniejące na profilu tej “sąsiedniej” orkiestry i co ciekawe, można na nich znaleźć nie tylko osoby spoza tej orkiestry, będące członkami drugiej z orkiestr prowadzonej przez tego samego kapelmistrza, ale także o ironio, zawodowych muzyków filharmonii częstochowskiej, w której on tenże grywa (zapewne przypadek).

   To przykre, że dawne i w Miedźnie już dawno zapomniane konflikty między orkiestrami, wywodzące się jeszcze z poprzednich pokoleń przeszły na niektóre osoby, a co więcej nawet zostały spotęgowane (wszystko także wskazuje na to, że po zmianie w UG będzie tylko gorzej). Widok członków “sąsiedniej” orkiestry brykających na centralnym placu Kłobucka z radosnym i wulgarnym okrzykiem o drugiej z orkiestr jest kompromitujący dla całej gminy, w szczególności, gdy w czymś takim biorą udział jej włodarze.

   Przypomnijmy, że orkiestra z Miedźna seryjnie zajmowała pierwsze miejsca na konkursie powiatowym (do czasu zmiany jury) i jej członkowie nigdy tak się nie zachowywali. Każda orkiestra w Polsce miała szansę na wywalczenie kwalifikacji do MŚ w Niemczech, więc szanse były równe. Z tego powodu wszystkie przytyki i żale ze strony sympatyków i członków “sąsiedniej” orkiestry są dalece nieuzasadnione – jednak z racji tego, że nie pojawiają się od dzisiaj, to zapewne też od dzisiaj nie ustaną. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

   4
   1
   • mieszkaniec pisze:

    Sama prawda. Od dłuższego czasu przeglądy powiatowe to totalne dno. Wygrywają ci co maja układy i jest im po drodze z organizatorami :/ Pani wójt z orkiestrą na rynku w kłobucku dala popis. BRAWO – osoba godna reprezentowania gminy. Zamiast łączyć gminę to dzieli.
    Tak miało być kolorowo – obiecane większe pieniądze dla klubów sportowych rozwój kultury fizycznej. Tak ładną kampanię Pani wójt robił GROM Miedźno, a tu co….. SZOK KLUB Grom Miedźno nie zagra w rozgrywkach, bo nie ma pieniędzy! Wójt nie pomogła????

    • Sympatyk pisze:

     Widzisz „Fanie” nie jestem ani z sąsiedniej orkiestry ani o zgrozo nawet z tej miejscowości. Mój komentarz źle odebrałeś bądź odebrałaś no ale cóż każdy interpretuje jak chce. Moja niewiedza co do kategorii… tym bardziej gratulacje.
     Co do Gromu (może też moja niewiedza) ale budżet na ten rok ustalała była władza więc nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Druga sprawa to raczej brak chętnych do grania jest powodem niż brak kasy. Dawniej nie było internetu ludzie byli mniej zawistni i bardziej życzliwi
     Wszystkiego dobrego dla Orkiestr Klubów i całej Gminy

    • tytus pisze:

     w sprawie braku pieniędzy to należy zwrócić się do Derejczyka. to jest jego budżet

 2. Sam Patyk pisze:

  Szkoda też , że nikt nie uściślił ile orkiestr startowało w tej klasie. Było ich 14 a orkiestra z Miedźna znalazła się na ósmym (8.) miejscu, wraz z pięcioma innymi (w tym 3 z Polski), które też srebrne “medale” otrzymały. W sumie prawdziwe wicemistrzostwo świata osiągnęła też orkiestra z Polski (Grandioso z Radomia), ale ta zdobyła aż 5 złotych “medali” w różnych konkurencjach. Wszystkie szczegóły w Ergebnisliste – 67. Internationale Rastede Musiktage (27. Juni – 30. Juni 2024) .

  7
  1
  • Pasjonat pisze:

   Przegląd powiatowy wygrali ci co musieli…. Orkiestra z Ostrów tyle nagród zdobyła, a potem z radości tak ładnie śpiewali na rynku w Kłobucku “j***ać orkiestrę z Miedźna”. Pani wójt , Która jest członkiem orkiestry z Ostrów wspólnie świętowało to zwycięstwo. Brawo Pni wójt . Zachowanie godne włodarza gminy !!!!

   5
   1
   • kisiel pisze:

    Fajnie sobie to wymyśliłeś!!! Ale prawdy w tym co piszesz to nie ma za grosz. Druga sprawa, kto podzielił orkiestry w gminie? Zawsze bardziej uważana była orkiestra z Miedźna, a Ostrowy były w głębokiej du..e!!!! Do tego doprowadził były włodarz!!!

 3. Lola pisze:

  Dokładnie o tym myślę. Ilu pojechało tam wynajętych muzyków?
  Gratuluję, oczywiście. Tylko czy taki sukces cieszy w stu procentach?Hmm…

 4. mieszkaniec pisze:

  Sama prawda. Od dłuższego czasu przeglądy powiatowe to totalne dno. Wygrywają ci co maja układy i jest im po drodze z organizatorami :/ Pani wójt z orkiestrą na rynku w kłobucku dala popis. BRAWO – osoba godna reprezentowania gminy. Zamiast łączyć gminę to dzieli.
  Tak miało być kolorowo – obiecane większe pieniądze dla klubów sportowych rozwój kultury fizycznej. Tak ładną kampanię Pani wójt robił GROM Miedźno, a tu co….. SZOK KLUB Grom Miedźno nie zagra w rozgrywkach, bo nie ma pieniędzy! Wójt nie pomogła????

  3
  2
  • Sobie Ja pisze:

   A kto ustalał budżet na ten rok? Podziękujcie Derejczykowi za to ze Grom nie wystąpi w rozgrywkach. Teraz będziecie wielce koty wieszać no obecnej Pani Wójt, która nie miała żadnego wpływu na taki finał tej sprawy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *