zachmurzenie umiarkowane
-1°
-1°
sobota
Reklama
fot. OSP Mokra
Nowy sprzęt dla OSP z gminy Miedźno
17 czerwca 2020 r. | 12:28
5

W ubiegłym tygodniu odbyło się przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Miedźno. Jednostki z Kołaczkowic, Miedźna, Mokrej oraz Borowej otrzymały opryskiwacze spalinowe do walki z koronawirusem oraz środki ochrony osobistej tj. kombinezony, półmaski ochronne, rękawiczki i gogle ochronne.

Wymieniony sprzęt umożliwi strażakom szybkie, bezpieczne i skuteczne działania interwencyjne wraz z możliwością przeprowadzenia dezynfekcji powierzchni, w tym m.in. pomieszczeń przestrzeni użyteczności publicznej, wnętrz pojazdów oraz innych obiektów.

Po ustaniu epidemii, sprzęt ten strażacy będą mogli wykorzystać do gaszenia pożarów w miejscach trudno dostępnych oraz do rozpylania środka usuwającego plamy oleju np. w wyniku wypadku samochodowego. /UG Miedźno/5 odpowiedzi na “Nowy sprzęt dla OSP z gminy Miedźno”

 1. Miruś pisze:

  A już myślałem że chodzi o tą setkę samochodów że o skuterach śnieżnych nie wspomnę.

 2. mm pisze:

  Nie neguję potrzeby tego sprzętu dla strażaków, ale w opcji wójt daje są tylko strażacy. A może czas zadbać o mieszkańców gminy, a nam podwyżki śmieci, żeby było ciekawiej zniżka za kompostownik wynosi 2 zł. Idąc tym tropem wywóz 1 pojemnika ze śmieciami kosztuje 2 złote( patrz odpady bio) to dlaczego pozostałe 3 kosztują dwadzieścia kilka?

 3. mieszkaniec pisze:

  Sprzęt wartości około 3000zł, ale zdjęcie na pokaz trzeba zrobić. Tak się kupuje wyborców. Tylko kto się sprzeda za drobne.

 4. mieszkaniec gminy pisze:

  Teraz już wiem od czego są pełnomocnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *