zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Nauka programowania w gminie Miedźno
25 października 2023 r. | 09:00
0

Pod koniec października w gminie Miedźno odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży w tematyce architektury, projektowania uniwersalnego i dostępności.

Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Miedźnie. Przez kolejne tygodnie młodzież będzie uczyć się programowania. Dzieci i młodzież wspólnie będą projektować modele miast, które uwzględniają potrzeby wszystkich mieszkańców. Celem jest stworzenie przestrzeni, które są dostępne i funkcjonalne dla każdego. Wspólnie zastanowimy się jak projektować miasta przyjazne dla osób o różnych potrzebach, tak aby umożliwiać im pełny udział w życiu społecznym.

Następnie, kolejne spotkania odbędą się z młodszymi dziećmi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą. Z trzema grupami uczestników prowadzący będą prowadzić warsztaty na temat architektury, projektowania uniwersalnego i savoir-vivre w kontaktach z osobami o różnych potrzebach. Te warsztaty to nie tylko okazja do nauki, ale także do wspólnego działania i tworzenia pozytywnych zmian w naszych społecznościach.

Szczegóły można uzyskać bezpośrednio w bibliotece w Miedźnie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *