zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
Reklama
LUX MED Sp. z o.o.
Mammobus w Miedźnie
14 kwietnia 2021 r. | 14:13
2

18 maja przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie dla wszystkich kobiet będzie dostępny Mammobus, gdzie będzie można bezpłatnie przeprowadzić badania mammograficzne.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.2 odpowiedzi na “Mammobus w Miedźnie”

 1. Kandydat do rady pisze:

  Kobitki nie wstydźta się bydzieta potym zdrowe

  22
 2. Vladek pisze:

  Aby tradycji stało się zadość…

  ⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐

  Vlad Palownik Wam to mówi.

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *