zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
UG Miedźno
Laboratoria przyszłości w gminie Miedźno
26 października 2022 r. | 12:50
0

Dzięki rządowemu programowi "Laboratoria Przyszłości", szkoły w Ostrowach nad Okszą, Miedźnie i Mokrej zakupiły wyposażenie do specjalnie stworzonych laboratoriów.

Jak poinformowała gmina, do szkoły w Miedźnie trafiła drukarka 3D z akcesoriami, zestaw do kodowania, lutownica z akcesoriami, statyw z adapterem do smartfona, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy, robot edukacyjny z planszami i akumulatorami, zestaw nagłośnieniowy, przenośny system nagłośnieniowy z dwoma mikrofonami, zestaw mikrofonów bezprzewodowych nagłownych oraz zestaw do wizualizacji.

ZSP w Ostrowach nad Okszą powiększyła natomiast zasoby o drukarkę 3D z filamentem, laptop, aparat fotograficzny, gimbal, statyw, microport, lutownicę mikrokontroler, oświetlenie studyjne, mikrofon kierunkowy, zestaw okularów VR 3D wraz z licencją, klocki konstrukcyjne i do nauki programowania czy mikrofony bezprzewodowe. Nabyto także wyposażenie pracowni krawieckiej: maszynę do szycia, żelazko, deskę do prasowania, apteczkę i inne akcesoria do pracowni, jak również meble w postaci szafy, stolików i krzesełek.

Placówka z Mokrej z kolei, poza drukarką 3D, zdecydowała się na aparat fotograficzny z akcesoriami, statyw, zestaw oświetlenia, mikrofony, roboty edukacyjne, zestawy klocków konstrukcyjnych, walizkę długopisów 3D wraz z filamentem, maszynę do szycia, radioodtwarzacz oraz akcesoria kuchenne: blender ręczny, robot planetarny czy zestaw garnków.

Szkoły na zakup w ramach rządowego programu otrzymały łącznie ponad 191 tys. zł. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *