zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Kryzys, pandemia, Wójt Piotr Derejczyk przeznaczył na nagrody dla urzędników aż 209 300 zł!
08 stycznia 2021 r. | 14:07
19

Wójt Piotr Derejczyk jest bardzo hojny. Szczególnie, jeżeli chodzi o wydawanie nieswoich pieniędzy na różne cele. W 2020 roku przeznaczył aż 209 300 zł z budżetu gminy na nagrody dla urzędników. Najwięcej otrzymała najwierniejszy współpracownik, sekretarz Agnieszka Związek - 22 800 zł oraz skarbnik gminy Grażyna Borocyka - 22 300 zł. Za co aż tyle? M.in. za przejawianie inicjatyw i duże zaangażowanie w wypełnianie obowiązków służbowych...

Kryzys gospodarczy, pandemia koronawirusa, praca zdalne i rekordowe nagrody Wójta Derejczyka. Więcej w powiecie nikt nie wypłacił urzędnikom. Dla porównania, w znacznie większej Wręczycy Wielkiej, Wójt Tomasz Osiński na nagrody dla wszystkich pracowników przeznaczył 5877,06 zł, a w nieco mniejszej gminie Przystajń Wójt Henryk Mach zdecydował nie wypłacać w zeszłym roku nagród finansowych.

Ale co wójt, to inne decyzje.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Kryzys, pandemia, Wójt Piotr Derejczyk przeznaczył na nagrody dla urzędników aż 209 300 zł!”

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  Zastanawiam się, ilu jeszcze wójtowi został zwolenników.

  33
  10
 2. mm pisze:

  Te uzasadnienia są przepisane żywcem z zakresu obowiązków, a za wykonanie obowiązków służbowych należy się pensja. Nagrody ok, ale za szczególne osiągnięcia zaangażowanie po wykonaniu obowiązków wynikających z umowy za pracę.

  44
  9
 3. Miedziniak pisze:

  Cytując klasyka: te nagrody im się po prostu należały 😂

  25
  12
  • PanDa pisze:

   Jak już sięgamy po klasyków 👉”Łubudubu łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam” a tak swoją drogą ciekawe czy wójt też ma taką czarodziejska szafę do której nagrodzeni tak chętnie śpiewają🤔

   30
   11
 4. Miruś pisze:

  Z pustego to nawet Salomon nie naleje no i pyk-
  I co można, da się kiedy manka 3 i pół bani w kasie. Miszcz 😉
  Przypomnę tylko słowa premiera z kwietnia ubiegłego roku cyt,, to nie czas na nagrody,premie ,podwyżki ”
  Jakże teraz spojrzeć w oczy mentorowi Panie Piotrze ,bo przecież uzasadnienie że ktoś dostaje czternaście tysia premii za to że był łaskawy sumiennie wykonywać swoje obowiązki w pracy to trochę słabe 🤣 no chyba że wykazał się większym zaangażowaniem o którym w uzasadnieniu nic nie napisano 🥰😘😗

  32
  11
 5. Mieszkaniec pisze:

  Brawo!!
  Cudze fajnie się wydaje.
  Czekam co jeszcze mieszkańców zaskoczy?? ze strony naszego Wlodarza.

  23
  10
 6. Obserwujacy pisze:

  Dobrze ze ktoś tym prywatnym folwarkiem się zajął i społeczeństwo uświadamia komu powierzyli władze, że nikt z „bezradnych” na tym nie trzyma łapy ani nawet nie próbuje zaprzestać takim działaniom przez co będą z tego tez rozliczeni, samowola kolesiostwo i tak dalej można pisać… a po wszystkich i tak to spływa nic się nie zmienia zero wstydu macie… Ale kiedyś będzie płacz i zgrzytanie pochwy… Dramaty ludzkie choroby nieuleczalne ludziska zbierają chodzą proszą o kilka złotych strażaku ochotniki pompują na jakiś cel w Ostrowach biegi organizują rożnego rodzaju zbiórki i tam pomocy nie ma a na nagrody krocie się wydaje do dobrze opłacanych co miesiąc urzędników. Dramaty ludzkie czas się pakować i uciekać z tego zaścianka miedzińskiego

  45
  11
  • Edyta Michnio pisze:

   Dobrze, że się ktoś zajął… szkoda tylko, że nie mieszkańcy gminy Miedźno i że niewiele wynika z tego, że wreszcie jesteście świadomi, jak bardzo prywatny stał się ten folwark.

   Od ponad dwóch lat wiadomo, że dzieje się źle i co zamierzacie z tym zrobić? Referendum? Czy poczekacie do końca kadencji, żeby w ramach nagród rozeszło się kolejne pół miliona z czego ze sto tysięcy dla najbliższych?

   Ja będąc na jego miejscu z wiedzą, że pętla się zaciska, a za chwilę posypią się wyroki z kodeksu karnego, zwiększałabym wysokość pensji, premii itp., bo szybko takiej fuchy się nie dostanie. Miałabym jedyną okazję się obłowić i skwapliwie z niej korzystała.

   Wierzę jednak, że jemu uczciwość nie pozwoli 🙂

   10
   1
 7. Łan kola plis pisze:

  Teraz wszystkim oczy się otwierają?
  Przy każdych wyborach w gminie pisiory dostają po 80% głosów, kolesiostwo już nawet nie jest ukrywane .Długi gminy nawet wasze dzieci nie spłacą .Derejczyk kasę na szkolenie swoje i sekretarz pobrał,na nagrody pobrał za urlop pobrał i co ? -psy szczekają karawana idzie dalej. Czy ktoś na sesji z radnych wstał i odważył się zapytać skąd taka hojność dla pani sekretarz-nie bo się ku… boją .Zarządzanie gminą jest podobne do zarządzania firmą-czy gdy macie manko na koniec roku dajecie nagrody pracownikom?
  A na marginesie jak wójt taki rozrzutny to mógł dać klubom sportowym lub innym organizacją z gminy te setki tysiecy na rozwój .

  31
  11
 8. bezpartyjny pisze:

  nagroda sekretarz to niejednego suwerena całoroczny dochód czy to z wynagrodzenia umowy o prace czy też emerytura bądź renta szok i niedowierzanie… Dalej tak chcecie być dojeni? nie zamierzacie nic z tym robić? Bezradni jesteście wogóle radnymi? Pasuje Wam wszystkim ten stan rzeczy?
  CZEGO LUDZISKA NIE ROZUMIECIE !!!

  33
  10
 9. mieszkaniec gminy pisze:

  bez taczki to sie nie skończy
  7 mln planowanego zadłużenia w tym roku
  nagrody
  studia
  600 tyś na termomodernizacje OSP, gzie jedna z OSP nie wyjechała a ni raz do akcji

  rozdawnictwo pełna parą
  rozdaje nasze

  24
  4
 10. INSPEKTOR pisze:

  Zaraz radni sobie przyznają podwyżkę

  19
  5
 11. Wścibski somsiad pisze:

  na wsi mowiom, ze chłop agniesi bogato loł jom w kufe.Prawda to ?

  18
  7
 12. mieszkaniec pisze:

  Moim zdaniem rada powinna obniżyć wynagrodzenie wójta do minimum. ten człowiek jest za drogi w utrzymaniu.
  mieszkańców nie stać na takie wydatki.

  18
  5
 13. mieszkaniec mokrej pisze:

  Co ciekawe w roku 2020 wójt zrezygnował z części inwestycji w szkole w Mokrej ze względu na COVID-19
  Wygląda na to ze kosztem dzieci zostały sfinansowane studia i nagrody min. dla pani sekretarz.

  16
  3
 14. wyklęty pisze:

  Myślę, że na wiosnę należny podjąć temat referendum. Nazbierało się tego za dużo. Myślę ze rok temu nikomu do głowy by nie przyszło że podobnych spraw będzie taka ilość.

  48
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *