zachmurzenie umiarkowane
-1°
-1°
sobota
Reklama
Koronawirus w Urzędzie Gminy Miedźno
10 listopada 2020 r. | 08:49
2

Co najmniej u 19. pracowników Urzędu Gminy Miedźno testy potwierdziły zakażenie COVID-19. Kolejnych pięć testów było niejednoznacznych.

Oznacza to całkowity paraliż w pracy urzędu.

Komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Mieszkańcy.

W związku ze stwierdzonymi pierwszymi przypadkami zakażenia koronawirusem wśród pracowników Urzędu Gminy Miedźno oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Mieszkańców oraz podległych mi osób, jak również zapewnienie ciągłości świadczenia usług publicznych, podjąłem decyzję o zakupie testów i przebadaniu pracowników tychże instytucji.

Wyniki, jakie otrzymaliśmy, potwierdziły zakażenie u 19 pracowników, wykluczyły je u 16, a u 5 dały wynik nierozstrzygający. Czekamy na rezultat badania u kolejnych 7 osób.

W związku z zaistniałą sytuacją, osoby, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa, zostały skierowane na kwarantannę. Na szczęście, przebieg choroby u nich jest bezobjawowy lub łagodny.

Pragnę zapewnić, że pomimo absencji sporej grupy urzędników zarówno Urząd Gminy Miedźno, jak i GOPS na bieżąco realizują swoje zadania. Kontakt z urzędem oraz GOPS, jak informowaliśmy we wcześniejszych komunikatach, możliwy jest wyłącznie drogą elektroniczną lub telefoniczną. Proszę jednak o wyrozumiałość, gdyż w świetle zaistniałej sytuacji załatwienie Państwa spraw może zająć więcej czasu niż zazwyczaj. Osobiste wizyty dopuszczalne są tylko po wcześniejszym umówieniu i tylko w sprawach bardzo pilnych.

Chciałbym ponownie zaapelować także o zachowanie wszelkich środków ostrożności podczas kontaktów międzyludzkich oraz stosowanie się do nakazów i zaleceń wynikających z zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Wójt Gminy Miedźno
Piotr Derejczyk2 odpowiedzi na “Koronawirus w Urzędzie Gminy Miedźno”

 1. Mk pisze:

  Paraliż to tam jest od dawna.

  8
  5
 2. panvandam pisze:

  To kolejny powód aby zlikwidować gminę Miedzno

  6
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *