zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Koronawirus: Pomoc dla osób starszych z regionu
18 marca 2020 r. | 09:50
0

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM zwróciło się do naszej redakcji z prośbą o rozpropagowanie akcji pomagania osobom starszym.

Moi drodzy znane większości Wam, lubiane i widziane na wielu imprezach w Częstochowie stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM również nie może zostać obojętne na sytuację która się dzieje na Świecie - Polsce - Województwie - Mieście ‼️ Nasza grupa to grupa młodych ludzi którzy są tutaj w jednym głównym wspólnym celu - UCZYĆ I POMAGAĆ.

Dlatego nasi wolontariusze-ratownicy zgłaszają chęć i pełną mobilizację do działania!

Więc jeśli znasz osoby:
- które mają problem z wykupieniem leków,
- nie mogą sami kupić podstawowych artykułów spożywczych i podstawowych do codziennej higieny,
- są niepełnosprawne i samotne.

Zadzwoń do nas i poinformuj:
794 484 999
sztab@sztabratownictwa.pl

Również poinformujemy o takiej osobie odpowiednie służby, jeśli będzie konieczność to i lekarza.

Dodatkowo zbieramy środki do dezynfekcji karetek dla naszych Częstochowskich zespołów ratownictwa medycznego. To oni codziennie otrzymują zgłoszenia i realizują wizyty z podejrzeniami koronawirusa. Każdy taki wyjazd wymaga przez ratowników medycznych odpowiedniego zabezpieczenia.

W chwili obecnej zaczyna brakować środków do dezynfekcji karetek. Częstochowa w chwili obecnej nie posiada strichte samochodów wyznaczonych do przewozu tego typu pacjentów. Każda karetka po przewiezieniu takiego pacjenta wymaga solidnej dezynfekcji która wymaga odpowiednich preparatów np. na bazie alkoholu a także czasu którego jest niewiele. To ci ludzie - RATOWNICY MEDYCZNI - nie jacyś SANITARIUSZE - codziennie jeżdżą nie tylko do podejrzeń SARS-COV19, ale i również innych zachorowań narażając siebie na różne bakterie i wirusy ale i również swoje rodziny ‼️ To ci ludzie codziennie przez 12h praktycznie przez cały czas siedzą w karetce i nie mają nawet czasu na ciepły posiłek ‼️

Dlatego my również chcemy im RATOWNIKOM MEDYCZNYM/PIELĘGNIARKOM SYSTEMOWYM, ale i również całemu personelowi szpitali - bardzo za to podziękować, tym bardziej że to prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *