zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Kolejna akcja odblaskowa na terenie gminy Miedźno
29 listopada 2021 r. | 13:40
0

Policjanci z kłobuckiej drogówki regularnie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W minioną sobotę 27 listopada, w takiej akcji po raz kolejny udział wziął Przewodniczący GKRPA w gminie Miedźno, Pan Wojciech Tałajczyk, który wspólnie z mundurowymi wręczał niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe oraz lampki do roweru. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask może uratować życie, a WIDOCZNY=BEZPIECZNY!

Nieoświetlonych drogi biegnące poza terenem zabudowanym, szybko zapadający zmrok oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, a także niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych i rowerzystów, to czynniki, które często przyczyniają się do powstawania wypadków drogowych.

W celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w minioną sobotę 27 listopada, policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, Panem Wojciechem Tałajczykiem, napoytkanym pieszym i rowerzystom rozdawali odblaski oraz lampki rowerowe ufundowane właśnie przez tą komisję.

Profilaktyczne działania prowadzone były na terenie różnych miejscowości w gminie Miedźno.

Dodatkowo, w trakcie sobotniej akcji mundurowi po raz kolejny zwracalil uwagę na to, że poruszając się po drogach rowerem lub pieszo, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że odblaski należy umieścić w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *