zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
fot. Jarosław Brzęczek / klobucka.pl
Jest uchwała w sprawie obniżenia wynagrodzenia Wójta Piotra Derejczyka!
31 marca 2021 r. | 13:38
45

Na ostatniej sesji Rady Gminy Miedźno radni chcieli obniżyć do najniższej możliwej kwoty wynagrodzenie Wójta Piotra Derejczyka. Rada jest podzielona, ale większość chciałaby obniżenia wynagrodzenia. Na sesji rozpoczęła się burza. Samej uchwały nie udało się podjąć, została ona przełożona na kolejną sesję. W tym czasie, Wójt ma spotkać się z radnymi i przekonać ich, że nie warto mu obniżać wynagrodzenia.

Co ciekawe. Wójt był doskonale przygotowany do kontry. Miał napisane oświadczenie, które skutecznie odczytał. Podobnie jedna z radnych od wójta...

Ile miałby zarabiać wójt? Tego nie wiadomo. Mówi się o kwocie zbliżonej do 5200 zł brutto.

Do najbliższej sesji, radni będą przekonywani różnymi argumentami, że nie warto podejmować tej uchwały.

Patrząc na dotychczasowe zachowanie wójta oraz jego decyzje, popieram pomysł większości radnych.

Z dyskusją możecie zapoznać się na wideo TUTAJ (od 1:09:38).

PAWEŁ GĄSIORSKI45 odpowiedzi na “Jest uchwała w sprawie obniżenia wynagrodzenia Wójta Piotra Derejczyka!”

 1. Juras pisze:

  💥💥💥💥💥 💥💥💥

  63
  16
 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy jest jakaś lista gdzie można się pod tą uchwałą podpisać ? Jako mieszkaniec ?

  93
  18
 3. Kto pyta nie błądzi pisze:

  Pytanie wójcie
  Jaką stawkę godzinową mają radni popierający pana?

  63
  18
 4. (nie)miejscowy pisze:

  Wybieramy radnych, poniektórzy czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Obudzili się trochę za późno. Wielkim zwolennikiem wójta Derejczyka nie jestem ale oddać mu trzeba, że dworuje sobie z radnych nieziemsko, a i argumentację ma bogatą. Należy także podkreślić, że budżet Gminy jest imponujący, zakres planów i prac także a jak wiemy, jesteśmy Gminą wiejską, rolniczą bez wielkich przedsiębiorstw i firm. Nie jeden może tego nam zazdrościć. Niech chłopina robi, a za dobrą robotę niech ma godziwy, chociaż dla mnie, nie osiągalny, pieniądz. Te studia MBA jednak to faktycznie w oczy kolą a więc mam taką oto radę dla Pana Piotra – oddaj, nikt nie będzie się czepiał a i dorzuć na cel charytatywny to zyskasz jeszcze więcej aniżeli stracisz. Nie musi Pan dziękować za ten doradczy głos.
  Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców Gminy Miedźno, życząc jednocześnie Wesołych, Radosnych i Zdrowych Świąt.
  Przyszły Wójt Gminy Miedźno.

  49
  16
 5. Mieszkaniec pisze:

  Witam
  Warto zobaczyć zobaczyć dodatek darmowy jaki się ukazał kilka dni temu.
  Wójt – który powinien być obiektywny obsmarowuje radnych, którzy sprzeciwili się niemu
  Czytając te wiadomości nasuwa się pytanie?
  Jakim trzeba być człowiekiem aby tak daleko się posunąć
  Wypowiadać się z nazwiska o innych osobach w sposób szyderczy i kpiący
  Gdzie szacunek dla innych?
  Gdzie kultura?
  Taka osoba rządzi gminą?
  Myślę że osoba po zawodówce miała by więcej kultury

  59
  15
  • Vladek pisze:

   Kiedy wreszcie PiS wprowadzi “bykowe” , które w znacznym stopniu obciąży budżet starych kawalerów.
   To oni przeważnie maja najwięcej do powiedzenia w sferze funkcjonowania Rodziny.

   36
   12
  • Herbu Korybut pisze:

   Za komentarz niech posłuży wypowiedź śp. Jerzego Waldorffa wywodzącego się z niemieckiej szlachty.
   Cytat. “Mój dziadek po chamskich karkach na konia wchodził”. Koniec cytatu.

   11
 6. Lenin wiecznie żywy pisze:

  No no
  W 2021 r oskarżyć radnych wnioskodawców o to, że są pod wpływem ideologii Marksizmu i Leninizmu to rodzi się w głowie ….

  50
  15
  • Vladek pisze:

   chwilunia………, przecież Zjednoczone Stronnictwo Ludowe działało w epoce komunizmu, nafaszerowanego ideologią marksizmu, leninizmu. Było satelicką partią PZPR-u. Jeszcze jakieś pytania ?
   Vlad Palownik Wam to mówi !!!

   10
   1
   • Vladek pisze:

    Trzeba najpierw pogrzebać wśród swoich krewnych., a nie szukać dziury w doopie u innych !!!

    Vlad Palownik Wam to mówi.

 7. Kama pisze:

  Brawo p. Chudaszek. Wystąpienie końcowe w samo sedno. Radnych też wybrał suweren, nie tylko wójta. Studia każdy by chciał ale robi takie na jakie go stać… Czy ten tytuł MBA to inwestycja dla Miedźna… Chyba że wójt po skończonej kadencji zostawi go swojemu następcy. Wg mnie wójt jest człowiekiem gospodarnym, zaradnym i na szkodę gminy nie działa. Ale to jego osobisty brak umiejętności bycia przywódca doprowadził do podziałów. Jest mściwy i nie potrafi rozmawiać z oponentami – stąd konflikt z rada gminy i w radzie gminy, konflikt z dyrektorka szkoły, coraz gorsze notowania wśród mieszkańców. Niestety nie potrafi osobistych niechęci oddzielić od spraw zawodowych. Dobry gospodarz jednoczy a nie dzieli.

  58
  17
  • Jadwiga pisze:

   W sedno

   42
   17
   • Mieszkaniec pisze:

    Pani chudaszek robi tylko pod siebie :] A swoich przeciwników obsmarowuje wszędzie. Nawet w szkole dzieci walczy że wszystkimi. Śmiech na sali A wieś z butów

    13
    34
    • Vladek pisze:

     Mieszkaniec…… ty oszołomie 😁

     26
     11
     • Administratorka pisze:

      Oj oj Pani P… Nie ładnie tak ciągle atakować Panią Chudaszek na forum publicznym. WIDZĘ że jest Pani jeat wielka fanką i zazdrość Panią zżera ze pabi Chudaszek tak sobie w życiu radzi. Życzę dużo pozytywnej energii i wyciszenia😉

      22
      9
    • Mieszkaniec 2 pisze:

     Komentarz wulgarny.
     Przyganiał kocial garnkowi
     A czy kocioł lepszy od garnka? Hahaha

     9
     16
     • Vladek pisze:

      ty oszołomie gwarowy ….. 😁

      17
      5
     • Słownik języka polskiego PWN pisze:

      OSZOŁOM – człowiek wierzący bezgranicznie w jakąś ideologię, ślepo jej podporządkowany. I GDZIE TU WULGARYZM ?

      17
      6
 8. Mieszkaniec pisze:

  Mnie osobiście też nie podoba się, że wójt komentuje to co, dzieje się na sesji na łamach gazety. Totalny brak profesjonalizmu i klasy. Człowiek z takim wykształceniem powinien reprezentować sobą jakieś wyższe wartości. Okazuje się, że wykształcenie to za mało, aby być dobrym wójtem czy innym zarządzającym. Potrzebna jest jeszcze inteligencja emocjonalna i wysokie kompetencje interpersonalne, umiejętność współpracy z ludźmi, nie tylko z tymi, którzy mają takie samo zdanie lub nie mają go wcale ale przede wszystkim z tymi, którzy mają zdanie odmienne. Szkoda, że wójt swoją elokwencje i władzę wykorzystuje w tak podły sposób. W świetle tego wszystkiego co dzieje się w naszej gminie ostatnio, bezprawnych decyzji i braku gospodarności, decyzja o obniżeniu wynagrodzenia moim zdaniem bardzo zasadna.

  51
  12
 9. Jarek pisze:

  Posłuchałem sesji trochę i jestem zszokowany poziomem wypowiedzi poniektórych radnych. Pani Szczypiór powinna nauczyć się czytać nawet z kartki, bo ewidentnie ktoś jej podsunął co mam mówić, jej słowotok jest straszny a poziom barwy głosu na poziomie jarmarkowej przekupy albo żałobnej płaczki. Przewodniczący to jest temat osobny, mistrz mowy polskiej, eryduta, którego zna połowa powiatu z jego wykwintnych poematów. Pan Czesław, kolejny orator i człowiek, który wie, kto jest jego Panem i władcą. Podobnie jak radny Zielonka, ton wypowiedzi świadczy o chłopskim pochodzeniu, gdybym miał wypowiadać takie dydymały i w taki sposób wolałbym się zamienić w słup soli. Młody wilczek z Kołaczkowic też nic sensownego nie powiedział a potwierdził tezę, że nie należy bić ręki, która jeść daje… Poziom niektórych naszych radnych, ktorych wybraliśmy, jest żenujący a więc nie powinno dziwić, że Wójtowi jest to na rękę. Najbardziej mi się podobało: “ludzie, zastanówta się co robita…”
  P.S. Szkoda, że kamerk u radnych były wyłączone, dobrym zwyczajem powinno być, żeby każdy miał kamerkę włączoną i brał czynny udział w sesji ale przewodniczący nie potrafi tego wyegzekwować… ehh

  58
  11
  • KiciaPicia pisze:

   Tak ,to straszne,jak bardzo ograniczeni ludzie są przedstawicielami społeczeństwa .Robita, bydzie, mota,itp… Język Zielonki wybitnie pokazuje poziom intelektu.Esesja jest dostępna dla każdego i każdy słuchając tego języka na pewno ze wstydu i zażenowania kładzie uszy po sobie. Mało tego forma wypowiedzi -bez ładu i składu. Nie pozostaje nic innego tylko życzyć radnym :
   RÓBTA TE WYBORY BO NIC Z TYGO NIE BYDZIE A WSTYDU ŁOSZCZENDZITA

   49
   10
  • Tytus pisze:

   Co najlepsze Zielonka odezwał sie na sesji po praz pierwszy w tej kadencji. Wydaje mi sie że limit słów już wyczerpał.

   45
   10
   • Majka pisze:

    W poprzedniej Radzie był też taki krasomówca, który zasłynął jedną wypowiedzią przez całą kadencję cyt:
    Łotwórzta łokno bo goronco
    Poziom jak słychać zachowany

    40
    7
 10. Mieszkanka pisze:

  Moim zdaniem radni. którzy podjęli inicjatywę obniżenia wynagrodzenia wójtowi ani się nie ośmieszyli ani nie wykazali hipokryzją. Zostali zmiażdżeni przez pełną jadu i złośliwości wypowiedź wójta, który w ten sposób próbował odeprzeć zarzuty. A fakty są faktami. Wypowiedź Pana Graja (jak zawsze na wysokim poziomie pod każdym względem) nie pozostawia złudzeń – brak przejrzystości w polityce finansowej, brak szacunku i liczenia się z opinią radnych, nieuzasadnione wydatki, uwikłanie gminy w spory sądowe i ponoszone w związku z nimi koszty itd. To wszystko faktycznie – tak jak powiedziała Pani Stobiecka – przyćmiło wszystko inne, co zostało zrobione. Ale nie można bezkarnie podejmować złych decyzji z przekonaniem, że radni powinni przymykać na to oko ze względu na wcześniejsze zasługi. Ignorancja niektórych radnych wobec tych wszystkich spraw, o których mówił Pan Graj jest żenująca. Choćby spór wójta z byłą Dyrektorką szkoły w Miedźnie – to nie jest prywatna sprawa wójta – jak jeden z radnych stwierdził, bo koszty tego sporu ponosi gmina. I to, że owego pana radnego to nie interesuje jest wręcz haniebne i dowodzi braku zrozumienia po co został wybrany. Ja osobiście nie dziwię się, że doszło do takiej inicjatywy ze strony radnych o obniżenie wynagrodzenia. Wiele razy poruszali te wszystkie tematy na sesji, prosili o wyjaśnienie. Zawsze spotykało się to z ostrą krytyką ze strony wójta i oburzeniem, jak radni mogą o cokolwiek go pytać – pana i władcę. A żeby chyba jeszcze bardziej dać wszystkim do zrozumienia kto tu rządzi poczynania wójta były coraz bardziej zuchwałe. Dlatego ktoś wreszcie musiał powiedzieć dość! Szkoda, że nie jednogłośnie.

  48
  11
  • Obserwujacy pisze:

   Zobaczymy czy też taki pewny siebie będzie na rozprawie z powództwa cywilnego pani Skoczylas czy po prostu stchórzy ale myśle że dalej będzie jak lew jednak pokonany…
   Wesołego Alleluja i do przodu!

   44
   10
  • Gienek pisze:

   Drodzy Państwo.
   Mamy demokracje i co za tym idzie, to my jako mieszkańcy posiadamy narzędzia w ręku które ustanawiają, kto jest Radnym i Wójtem.
   Warto powiedzieć SPRAWDZAM

   21
   26
 11. Vladek pisze:

  Lódzie !!!
  Dejta jusz spokuj tymu chłopokowi dejta jusz spokuj
  Jakigo żesta wybrali takigo mota
  Łotworzta okno bo pachnie bonkami.

  40
  10
 12. Marionetka pisze:

  Najbardziej cenne i merytoryczne głosy w tej kwestii wyrazili radni : Zielonka i Przewodniczący Rady Gminy.
  Mądrego, aż miło posłuchać. Bardzo podobał mi się język literacki pana Radnego Zielonki. Od razu widać, że to bardzo dobrze wykształcony i elokwentny człowiek.
  Prostackie , publiczne wyrażenia “obcięcie połowę pensji” cechuje osoby nie mające dostatecznej i merytorycznej wiedzy z zakresu działania rady gminy. Przypominam, że Rada Gminy nikomu “nic nie obcina” , a zwłaszcza pensje wójtowi, tylko u s t a l a w y n a g r o d z e m i e wójta !!!
  Poza tym zauważam, że radni gminy powinni rzeczywiście złożyć wniosek o referendum w sprawie odwołania rady , a w szczególności wójta gminy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dobrze pracujący w tej kadencji samorządowcy nie powinny się bać ponownego wyboru. !!!!!

  41
  8
 13. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Obserwując dotychczasowe działania rady gminy, sposób prowadzenia obrad, itp., pozwala postawić tezę
  “ZROBCIE LUDZIE SZYBCIUTKO REFERENDUM, WYBIERZCIE TAKIE OSOBY, KTORE BĘDA WŁAŚCIWIE I MERYTORYCZNIE REPREZENTOWAĆ WSZYSTKICH MIESZKANCOW GMINY.

  38
  9
 14. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Czy Rada Gminy Miedźno, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku “w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych ” ustaliła nowe wynagrodzenie wójta gminy ?
  Konkretnie rzecz ujmując, chodzi o obniżenie dotychczasowego wynagrodzenia wójta o 20 procent !!!
  Z jakich powodów nie podjęto dotychczas takiej uchwały, skoro powinna ona być podjęta, na mocy obowiązującego prawa, co najmniej w dniu 1 lipca 2018 roku !!!!!!!!!

  37
  8
 15. Vladek pisze:

  W gminie wybuchła afera i awantura w sprawie wydatków na prywatne studia wójta, który z kasy gminy pobrał koło 100 tysięcy złotych, aby się bardziej dokształcić.
  A, czy pan wójt nie mógł zasponsorować lepszej edukacji panu Mirkowi Zielonce, ponieważ jego sposób wysławiania się woła o pomstę do Nieba. !!!
  Ludzie wtedy nie mieliby żadnych pretensji do wójta, gdyż ostatecznie pieniądze budżetowe przeznaczone byłyby dla osoby pilnie potrzebującej edukacji. !!!!!

  43
  12
 16. Antonina pisze:

  Niektórzy radni powinni natychmiast zaprzestać posługiwania się gwarą. Wystąpienia publiczne powinna cechować stosowna elokwencja i poszanowanie języka polskiego. Nie można w żaden sposób, reprezentując publicznie interesy społeczności lokalnej, posługiwać się językiem spod GS-u.

  38
  11
 17. Klub ośmiu gwiazd pisze:

  Wnioski są bardzo proste. !
  Przeprowadzić w trybie pilnym Referendum w sprawie odwołania wójta oraz rady gminy. !
  Pozbyć się definitywnie z samorządu ludzi nierzetelnych, uprawiających demagogię, populizm i posługujących się gwarą.!
  Wybrać panią radną Chudaszek na wojta gminy.!
  Wybrać do rady gminy ludzi, którzy swoją dotychczasową nienaganną postawą , dadzą rękojmię uczciwego i rzetelnego sprawowania funkcji radnego!

  31
  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *