zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Miedźno
02 września 2022 r. | 13:25
3

Do Gminy Miedźno wpłynęła petycja w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Miedźno. Petycję złożył Patryk Janusz Król z Brodnicy.

Mieszkaniec ten najwyraźniej nie zna realiów gminy Miedźno. Skoro “stara” rada gminy kompletnie nie ma pojęcia o samorządzie gminny, to po co w gminie “młoda”? Podobny pomysł był w Blachowni, gdzie została utworzona Młodzieżowa Rada Miejska w Blachowni. Przetrwała kilka spotkań…i na spotkaniach się skończyło.

Jako to argumentuje mieszkaniec Brodnicy? “Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym. Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej” – problem w tym, że młodzież z gminy Miedźno swój wolny czas spędza poza gminą Miedźno , ponieważ na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby…niż plac zabaw.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Miedźno”

  1. kiedyś młody pisze:

    Niech mieszkaniec Brodnicy powołuje sobie młodzieżowe rady w Brodnicy a nie w Miedźnie.

  2. mieszkaniec pisze:

    Wiadomo że to by były dodatkowe koszty bo przecież żadne dziecko czy nastolatek nie kiwnie palcem jak mu sie nie zapłaci.Mam nadzieję że takie absurdalne , niczego nie wnoszące pomysły w Miedźnie nie przejdą

  3. prawda pisze:

    Jeszcze tego brakuje żeby dzieci uczyć patologii od małego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *