zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Gmina Miedźno ufundowała nowy alkomat dla kłobuckiej drogówki
26 czerwca 2023 r. | 12:59
0

Policjanci z kłobuckiej drogówki otrzymali nowe urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Promiler iBlow został oficjalnie przekazany przez Przewodniczącego GKRPA w gminie Miedźno Pana Wojciecha Tałajczyka. Przekazany alkomat przesiewowy z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku odbyło się oficjalne przekazanie urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Mariola Biskup, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Aleksandra Chlebowska oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno Pan Wojciechem Tałajczyk. Do kłobuckiej drogówki trafił alkomat Promiler iBlow, ufundowany przez Gminę Miedźno.

Promiler iBlow to alkomat przesiewowy przeznaczony do szybkiego badania, które sprawdzi się szczególnie w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji. Urządzenie posiada nowoczesny sensor, dzięki któremu badanie trwa zaledwie 4 sekundy, a także pozwala na wykonanie pomiaru w trybie pasywnym - bez wdmuchiwania powietrza. Dzięki temu możliwe jest określenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu u osób, które nie chcą lub nie mogą współpracować. Pomiar pasywny umożliwia również badanie pojemników pod kątem zawartości alkoholu. Pomiar jest bezkontaktowy.

Przekazane urządzenie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *