zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Gmina Miedźno chce dofinasowań na ponad 76 mln zł z Polskiego Ładu
31 sierpnia 2021 r. | 12:50
21

Wójt Piotr Derejczyk pochwalił się na stronie urzędu, że złożył trzy wniosku do Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina stara się o dofinansowanie w wysokości 76 322 254,20 zł. Uzyskanie takiego wsparcia, da Wójtowi reelekcję na kolejne kadencję.

Biorąc pod uwagę, że Wójt ma doskonałe relacje z Prawem i Sprawiedliwością, należy się spodziewać w najbliższych miesiącach wielu milionów złotych dla gminy Miedźno.

Problem w tym, że to tylko obietnice, raczej bez pokrycia.

Derejczyk stara się o:

Dofinansowanie projektu pn. „W pełni skanalizowana Gmina Miedźno”. Szacowana wartość tej inwestycji sięga 46.027.765,00 zł. Wartość dofinansowania to 43.726.376,75 zł, czyli 95 proc. wszystkich kosztów.

Dofinansowanie projektu pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej Gminy Miedźno”. Jego wartość sięga 29.999.999,94 zł, z czego dofinansowanie pokryje 95 proc. tej kwoty - 28.499.999,95 zł. Celem projektu jest skomunikowanie Gminy Miedźno z gminami sąsiadującymi - Popowem i Kłobuckiem oraz pobliskim powiatem pajęczańskim.

Dofinasowanie projektu pn. „Nowoczesne Remizy – centrami kulturalnymi wsi”. Zakłada on przebudowę budynków remiz Ochotniczych Straży Pożarnych we Władysławowie i w Borowej z przeznaczeniem na nowe centrum kultury i integracji społecznej na terenach wiejskich. Wartość projektu to 4.550.975,00 zł, a wnioskowane dofinansowanie ma pokryć 90 proc. potrzebnych nakładów finansowych. Wkład własny naszego samorządu wyniesie tylko 455.097,50 zł.

Czekam z niecierpliwością na wsparcie tych projektów.

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “Gmina Miedźno chce dofinasowań na ponad 76 mln zł z Polskiego Ładu”

 1. Chorył pisze:

  jak nie dostanie nic to koniec grubego

  21
  6
 2. mieszkaniec pisze:

  Za to mieszkańcy mu płacą.
  Więc nie wiem co w tym dziwnego. Aczkolwiek kwota robi wrażenie.
  Z mojego punktu widzenia nawet takie dofinansowanie nie pomoże w przyszłych wyborach.

  A w przypadku OSP Władysławów, który nie wyjechał do akcji ani raz, moim zdaniem to jest przesada pakować tam takie pieniądze, Z pewnością są w gminie bardziej wymagające miejsca do inwestowania.

  Za kwotę 4,5 mln złotych ile można zrobić dróg, chodników gminnych?

  20
  7
 3. Mirek Z pisze:

  To muj serdel ukochany….

  14
  7
 4. Winston pisze:

  Jedno ale….
  Najpierw pieniądze musi ta Unia przekazać Polsce, niestety są wstrzymanie ponieważ PiS czyli partia do której należy Derejczyk nie respektuje prawa Unijnego ani postanowień Unijnych Trybunałów.
  Inna rzecz że hipokryci pisowscy którzy dążą do Polexitu a Unijną flagę nazywają szmatą jakoś nie czują wstrętu do wyciągania łap po pieniądze.
  Na koniec dodam, że założenia tzw Polskiego Ładu nie przewidują grantów na wiejskie remizy niestety.

  23
  7
 5. Ryży_Choj pisze:

  Tylko świnie służą niemcom. W czasie okupacji takie osobniki dostałyby kulę w łeb za zdradę. Nie pierdol więc o wyższości prawa niemieckiego nad prawem polskim i legalnie wybranym rządem w demokratycznych wyborach . Jesteś zwykłym ojszczanym kundlem, który szczeka zza winkla

  7
  19
 6. Winston pisze:

  Ty pewnie z tych patryjów z wydziaraną flagą i napisem Bóg Honor Ojczyzna który nawet nie wie kiedy zaczęło się Powstanie Warszawskie wychowany na przekazie tvp i modłach chłopa w kiecce ,łykający jak pelikan przekaz narodowców z ONR ,mający kupe gówna w głowie i czekający na pincet pierwszego każdego miesiąca.
  Zamknij więc jadake pisi wymiocie i wal na promo do biedry po żubra za 2.5 🖕🖕🖕

  18
  7
  • Ryży pisze:

   Patafianie nie wypowiadaj się o Bogu bo w niego nie wierzysz. Nie mów o honorze bo dla ciebie to abstrakcja a na ojczyznę plujesz . Reprezentujesz najgorsze cechy jakie tylko w tym narodzie występują. A mianowicie zdradę, zaprzaństwo itp. Strzeż nas Boże przed takimi elementami od Czaskowskiego

   6
   18
   • Głupich nie sieją pisze:

    Te ryży….. Wiesz ćwoku kto podeptał Konstytucję 3 mają z 1791 roku Kto wziął udział w Targowicy. Jaka rolę odegrał klerJakie stanowisko zajął papież Pius VI

    18
    4
 7. Winston pisze:

  PiS sprawil, ze cham i zawistny burak stal się dumny z bycia chamem i burakiem .
  W marszu Niepodległości swą Chrześcijańską miłość do bliźniego i Ojczyzny wyrazi racami rzucanymi w okno mieszkania i słowami pal się ty kurwo,
  Księdza który został przeniesiony za pedofilie na inną parafię będzie całował po rękach a do ludzi którzy mają inne zdanie i poglądy będzie zwracał się jak wyżej .
  Ostatnie zdanie :
  Jak ta Unia taka zła to za co Derejczyk będzie robił Polski Ład? Za pieniądze z kwintala żyta przeliczonego na podatek rolny w Gminie Miedźno czy za kasę którą mają dostać z UE ?
  A może Tow Piotrowicz w teczce przywiezie?

  18
  5
 8. ZebMcCain pisze:

  Panie Winston właśnie widać kto jest tutaj chamem i burakiem. Jesteś odzwierciedleniem opozycji w naszym kraju czyli jedyne co potraficie to obrażać ludzi o normalnych poglądach i tradycyjnych wartościach. Jeżeli powołujesz się na historię to musisz wiedzieć, że ta niezmiennie związana jest z chrześcijańską wiarą i przez cały czas trwania naszego państwo jest naszym oparciem i opoką. Jeden z największych Polaków w całej historii a mianowicie Prymas Stefan Wyszyński powiedział , że ci którzy będą chcieli zniszczyć naród polski zaczną od niszczenia kościoła. Ucz się z dobrych źródeł historii a nie z Gazety Wyborczej lub urbanowego Nie. Co do Marszu Niepodleglości brałem udział w 2018 i jedyni zadymiarze których widziałem to były lewackie bojówki, śmieci i wypierdki polskojęzyczne ale nie Polacy

  7
  19
  • Ojciec kierownik pisze:

   Człowieku ….. Historii, więcej historii do głowy i włącz natychmiast samodzielne myślenie!!!!
   Zapoznaj się z literaturą fachową, jaką rolę kler rzymski odegrał w Targowicy, rozbiorach Polski oraz drugiej wojnie światowej. Przestań się ośmieszać i wstań z kolan…..

   17
   4
 9. Winston pisze:

  Wartości chrześcijańskie Panie Zeb?
  Czy mówisz o tych które teraz są prezenowane w Usnarzu?
  Te które mówią o przygarnięciu biedaka? Czy nakarmieniu bliźniego?
  Te które dzielą ludzi na ideologie?
  Ty piszesz o Wartościach?!
  Wartości chrześcijańskie zostaly kupione przez Pana Rydzyka i łapczywy kler.
  Te moralne -oplute zostały przez wszystkich hierarchów koscielnych tuszujących sprawy molestowanych dzieci ,natomiast
  Te ludzkie wartości -przestały obowiązywać w momencie, gdy odebrało się kobiecie prawo o decydowaniu o sobie.
  Co do Marszu, to ze świętem Niepodległości nie ma już nic wspólnego, gdyż zawłaszczyli go ludzie ,którzy tylko siebie nazywają Polskimi Patryiotami udowadniając swoje słowa burdami i rozróbami.
  Jeden z największych Polaków-Piłsudski powiedział że Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy .

  19
  5
  • Ojciec kierownik pisze:

   Cześć tych pseudo katolików rzymskich , ma gęby pełne frazesów, miłości do Boga i patriotyzmu, a postępuje odwrotnie niż nakazuje to Dekalog oraz inne akty kościelne. To wiara u niektórych tylko na pokaz. A, gdy jegomość opuści świątynię po coniedzielnej modlitwie, wraca już ” do normalności” i atakuje bliźniego, który troszkę inaczej myśli i działa.!!!!!

   15
   2
 10. ZebMcCain pisze:

  Znam ten cytat z Piłsudskiego i całkowicie się z nim zgadzam, a najlepszym na to przykładem są ludzie pokroju Yachiry, Czaskowskiego, Ryżego, Końskiego Łba, Lambart i cała masa innych. Są to faktycznie kurwy najniższych lotów. Lewactwo to najgorsza odmiana kurestwa. Zniszczyło już Europę zachodnią i wdziera się jak pluskwa do nas. Panie Winston zacytuję tutaj poetę: “zły to ptak co w swe gniazdo sra” .

  5
  14
 11. mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy ten nowobogacki z ul. Jagiełły co teraz pisze pod nickiem Winston przyjął by takiego emigranta pod swój dach? W życiu !!! Mało tego , Taki murzyn musiał by tyrać u niego za darmo a my wszyscy musielibyśmy składać sie na zasiłek dla obcego jak i na tego lewackiego oszołoma.

  4
  19
 12. Psychiatra pisze:

  panie ZjebMcCain
  Pan masz nierówno pod sufitem !!!
  Ale i do tego powolutku dojdziemy…. 🤣

  15
 13. Winston pisze:

  mieszkaniec
  Jesteś typowym katolibem, który zostawia przy wigili talerz dla wędrowca, a jednocześnie modlisz się o to, żeby taki ktoś nie przyszedł,
  Boisz się ze ktoś będzie kazał podzielić się z potrzebującym twoim 500+ bidoku?
  Nie bój się ,są ludzie którzy robią to altruistycznie prawacki dzbanie, robią to bez błysku fleszy i rozglosu bo to jest miarą człowieczeństwa (trudne słowo dla ciebie)

  14
  2
 14. Góral Skalisty pisze:

  Dzień dobry moi kochani , normalni mieszkańcy gminy. Mamy piękny, słoneczny dzień i w dodatku piątek. !!! Dlatego też z całych sił, wołajmy wszyscy razem …
  ✴️✴️✴️✴️✴️ ✴️✴️✴️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *