zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Dzielnicowi pomogli bezdomnej i wychłodzonej kobiecie
24 grudnia 2021 r. | 12:15
2

Z uwagi na panującą porę roku, kłobuccy dzielnicowi systematycznie kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. We wtorek asp. Bartłomiej Macherzyński odnalazł bezdomną kobietę, która pomimo ujemnej temperatury, przebywała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu. Dzięki reakcji policjanta, interwencji strażaków, ratowników medycznych oraz zaangażowaniu urzędników gminnych z Miedźna, wychłodzonej kobiecie udało się skutecznie pomóc.

W miniony wtorek, 21 grudnia kłobuccy dzielnicowi - aspirant Bartłomiej Machwrzyński oraz młodszy aspirant Karol Popęda kontrolowali w swoich rejonach służbowych miejsca, w których mogli przebywać bezdomni szukający schronienia przed zimnem. Około 9.00 mundurowi dotarli do siedzącej w prowizorycznym schronieniu bezdomnej kobiety, która noc z poniedziałku na wtorek spędziła w prowizorycznym schronieniu, jakie sobie przygotowała w środku lasu.

Bezdomna kobieta siedzi w prowizorycznym schronieniu, obok stoi umundurowany policjant

67-letnia obywatelka Niemiec była dobrze znana jednemu z dzielnicowych, gdyż od kilku lat przebywa między innym w jego rejonie służbowym. Policjant pierwszego kontaktu już wielokrotnie, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnie oraz urzędnikami z gminy Miedźno, a także przedstawicielami innych służb, usiłowali pomóc kobiecie. O sytuacji, w jakiej się znajduje, powiadamiano służby konsularne oraz jej rodzinę w Niemczech, która w przeszłości przyjeżdżała do Polski, aby zabrać 67-latkę do jej jej ojczyzny. Niestety, kobieta każdorazowo odrzucała pomoc i wracała na teren powiatu kłobuckiego, aby prowadzić koczowniczy tryb życia.

Podczas wtorkowej interwencji pomoc dzielnicowych przyszła w ostatniej chwili, gdyż 67-latka w stanie wyziębienia trafiła do szpitala, w którym pozostała.

Podczas kilkugodzinnej akcji mundurowi mogli liczyć na pomoc i zaangażowanie strażaków, lekarzy, ratowników medycznych, pracowników GOPS-u i Urzędu Gminy w Miedźnie. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Dzielnicowi pomogli bezdomnej i wychłodzonej kobiecie”

 1. Ostrowiak pisze:

  Policja i Gmina pomogła… brawa dla bohaterów 😀 tylko gdzie jakiekolwiek słowa dla mieszkańców Ostrów, którzy tej Pani pomagali tyle lat dając jedzenie, ubrania a nawet były osoby które nawet tą kobietę zabrały i umyły. Temat długi i ciekawy ale bohaterzy jak widać są Ci na stołkach taką oto mamy polską rzeczywistość…

  6
  1
  • Obserwator pisze:

   Jest wywiad w tvn24, gdzie jest dokładnie opisane przez policjanta, ze to głównie mieszkańcy Ostrów pomagali tej kobiecie i dokarmiali, a Policja pomogła jej jedynie w granicach swojej kompetencji. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *