zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Dzięki reakcji mieszkańca, policja zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Miał ponad 3,5 promila!
11 marca 2024 r. | 12:38
0

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali kierującego osobowym fordem, który zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3,5 promila! Szybka reakcja świadka uniemożliwiła 45-letniemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy.

Wczoraj 10 marca, w godzinach południowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po miejscowości Miedźno porusza się osobowym fordem nietrzeźwy kierujący. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy namierzyli wskazany pojazd i sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że w organizmie 45-latka było ponad 3,5 promila alkoholu!

Zdecydowana reakcja świadka z pewnością zapobiegła tragedii, do jakiej mógłby doprowadzić nieodpowiedzialny kierowca, tym bardziej przy obecnej aurze, kiedy drogi są śliskie. Taka postawa jest godna naśladowania. Zdarzenie to wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".

Na nieodpowiedzialnego kierującego, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *