zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
Reklama
Czołowe zderzenie dwóch samochodów z udziałem mieszkańca gminy Miedźno
23 lutego 2022 r. | 13:11
0

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i okoliczności czołowego zderzenia toyoty i renault, do którego doszło w piątek, 18 lutego na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Łobodnem a Kamykiem. Toyotą kierował 44-letni mieszkaniec gminy Miedźno, natomiast renault 51-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, oboje byli trzeźwi. Na sutek zdarzenie obrażeń ciała doznał kierowca renault, który z miejsca zdarzenia został zabrany do częstochowskiego szpitala.

W piątek 18 lutego, około godziny 8.25 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Łobodnem a Kamykiem w gminie Kłobucku. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Częstochowy, 44-letni kierowca toyoty doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka renault, którym kierował 51-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że renault jechał prawidłowo, natomiast kierowca toyoty relacjonował, że do zdarzenia doszło w chwili gdy podjął manewr wyprzedzania, nieustalonego na tą chwilę, pojazdu wolnobieżnego. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na skutek zderzenia obrażeń ciała doznali oboje kierujący, przy czym kierowca toyoty na miejscy został zaopatrzony przez zespół karetki pogotowia ratunkowego, natomiast kierowca renault został zabrany do częstochowskiego szpitala. Z uwagi na policyjne czynności, do godziny 11.00 droga wojewódzka była zablokowana, a kierowcy byli kierowani na objazdy. Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez kłobuckich kryminalnych. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *