zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Akcja odblaskowa na terenie gminy Miedźno
06 listopada 2023 r. | 12:15
0

Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest ograniczona, może uratować życie. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Miedźno, policjanci z kłobuckiej komendy wraz z pracownikiem Urzędu Gminy w Miedźnie, rozdawali rowerzystom elementy odblaskowe i wyjaśniali im jak ważne jest ich umieszczenie w widocznym miejscu. Każda taka akcja zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Kłobuccy mundurowi wraz z przedstawicielem Przedstawicielem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdawali rowerzystom odblaski, ufundowane właśnie przez tą komisję. Działania prowadzone były na terenie gminy Miedźno. Dodatkowo stróże prawa podkreślali, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i aby wpłynąć na jego poprawę, warto umieścić odblaski w widocznym miejscu. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok.

Nieoświetlone drogi, brak ścieżek rowerowych, a także niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez ich użytkowników, najczęściej przyczynia się do tego, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Dlatego powinniśmy pamietać o odblaskach, które należy umieścić w takim miejscu, aby zawsze znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *