zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
100 000 zł za studia i dojazdy
15 stycznia 2021 r. | 13:52
30

Wójt Piotr Derejczyk bardzo dobrze się czuje korzystając z pieniędzy publicznych. Nie dość, że za jego studia MBA zapłaciła gmina w wysokości 65 241,92 zł, to jeszcze gmina pokryła jego dojazdy i noclegi podczas studiowania. Na ten cel Derejczyk z gminnych funduszy wydał 13 164,80 zł.

Jego najlepszy pracownik - sekretarz Agnieszka Związek za studia menadżerskie w Warszawie z publicznych pieniędzy zapłaciła 17 250 zł, a za dojazdy na studia "tylko" 4206,04 zł.

Tylko za studia tych dwóch urzędników gmina zapłaciła łącznie 99 862,76 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “100 000 zł za studia i dojazdy”

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  Apeluje do rady gminy.
  Zróbcie coś z tym.
  Są wśród mieszkańców, rodziny wielodzietne, które na wszystkie dzieci nie wydały takiej kwoty jak nasz włodarz na siebie i sekretarz.
  Nikt mi nie powie że jest to normalne.
  Nie robiąc nic uważam że rada zgadza się z takimi zrachowaniami.

  41
  3
  • Ktoś pisze:

   Nie ma to jak robić stronę tylko po to aby gnębić władzę. Te 100 tysięcy to i tak nic w porównaniu z tym ile pieniędzy pozyskał na gminę.

   9
   29
   • Ktos pisze:

    Popieram, wieczne uwagi i pretensje. To już się robi nudne 🤪 tu miał znaleźć się ten komentarz, a nie poniżej.

    7
    27
   • Mieszkaniec pisze:

    To, że wójt być może pozyskuje pieniądze dla gminy nie oznacza, że tym samym ma prawo do wydawania pieniędzy podatników na własne cele. Między innymi za to pozyskiwanie ma wypłacane co miesiąc wynagrodzenie, chyba najwyższe w powiecie. Dlatego uważam oburzenie Ktosiów (występujących dzisiaj w zadziwiająco dużej ilości) zupełnie nie na miejscu.

    13
   • Kinga pisze:

    Czyli rozumiem że to jest tak, że najpierw wybieramy kogoś na stanowisko, a potem go kształcimy. Troszkę tak jak rewolucja bolszewicka. Najpierw wygrajmy, a potem się wszystkiego nauczymy haha tylko najpierw wszystkich wybijemy 😀

    16
  • Ktosiu pisze:

   Jednakże nie każde dziecko jest wójtem i nie musi sterować cała gminą. Te studia zapewne nie są po to aby podnieść wykształcenie z tynkowania do gipsowania, lecz aby mieć szerszą perspektywę do wykonywania kolejnych inwestycji. Ta strona wystawia jedynie negatywne działania gminy praktycznie nic nie wspominając o tych dobrych.

   7
   32
   • Ktos pisze:

    Tzw. „Hejt” w czystej postaci ale chyba taki już kontent tego profilu.

    6
    23
    • Kinga pisze:

     Slabo musiał być nasz wójt wykształcony, skoro na dokształcanie potrzeba było takiej kwoty. Ale teraz to już na pewno będzie kandydował na marszałka Senatu, z takim wykształceniem to gmina dla niego mała. No i pieniądze gminne pojadą do Warszawy. Ale niech jadą, jak najdalej, bo jak zostanie to jeszcze więcej zmarnuje, zarówno pieniędzy jak i zdrowia mieszkańców.

     23
   • romek pisze:

    to też nie znaczy że każdy wójt ma finansować sobie studia za takie pieniadze.
    rolą gminy na pewno nie jest kształcenie wójta.

    33
 2. mm pisze:

  Rada po cichy liczy, że i oni się załapią, dlatego nic z tym nie robią.

  32
  4
 3. Mieszkaniec pisze:

  Widzę że obudzili się poplecznicy wójta. (myślęże już ich za dużo nie zostało) Studia za takie pieniądze? tyle pieniędzy na studia dla jednego człowieka nie wydano w całym powiecie. jeżeli wydaje na studia tyle pieniędzy to inwestycji powinni być jakieś 10 razy tyle.
  puki co jesteśmy najgorzej zarabiającymi w całym powiecie

 4. Szef pisze:

  Co tak niby pozyskał?? W innych gminach są dopłaty do solarów, do fotowoltaiki, a tu?? W Miedznie jak w lesie…

  25
  1
  • Strażnik z Texasu pisze:

   “Ktosiowi” chodziło raczej o to, że wójt pozyskał…… środki z budżetu gminy na swoje studia i logistykę.
   To prymitywny hejter, suto opłacany i musi “robić” na forum jako pachołek małorolny, także jako zwykłe popychadło, bez, ambicji i życiowych celów.

   13
 5. Mieszkaniec pisze:

  Ktosiu, to, że wójt być może pozyskuje pieniądze dla gminy nie daje mu absolutnie prawa do wydawania pieniędzy podatników na własne cele. Za to pozyskiwanie między innymi wójt otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie i to chyba największe w powiecie więc twoje oburzenie jest całkowicie nie na miejscu.

  10
 6. Miruś pisze:

  Ktoś
  Ameba, która pisze komentarz ,a potem na niego odpowiada.

  Ktosiu piszesz że portal powstał, żeby gnębić wójta-wójt natomiast płaci grubą kasę redaktorowi darmowej gazetki,aby go wychwalała-bilans wyrównany .

  Ktosiu piszesz że hejt na wójta jakoś nie zauważyłem twojego wzburzenia gdy wójt rugał z błotem Dyrektor Skoczylas .

  Ktosiu piszesz ze wójt podnosi swoje kwalifikacje do lepszego zarządzania gminą-daj mu Boże tylko za swoje niech to robi.

  Ktosiu pisz lepiej do tego paszkwila darmowo-powiatowego tam AMEBY MAJĄ GŁOS.
  ⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐

  30
  1
 7. Miruś pisze:

  A jeszcze jedno- jak się robi nudne, to kup se drut i kłębek wełny,wydziaraj myckę ,bo zima idzie ,a w pustej głowie wiatr bardziej hula i o przeziębienie łatwo💂‍♂️💂‍♀️💂

  25
  1
  • Mądrzejszy niż myslisz pisze:

   Kto wyrażał zgodę wójtowi na czerpanie publicznych pieniędzy na studia i kto wreszcie podpisywał wójtowi delegacje do Warszawy???
   Tu jest pies pogrzebany. !!!
   Trzeba zadać pytanie Przewodniczącemu Rady Gminy co zrobił aby te sprawę wyjaśnić. Ostatecznie wójt podlega radzie gminy!!!!!!!!

   26
   • Miruś pisze:

    Że niby Zdzisiu będzie to wyjaśniał
    🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    11
    • Murarz akrobata pisze:

     Tak, Zdzisek powinien to wyjaśnić, o ile drzemią w nim jakieś resztki ludzkiej przyzwoitości…

     12
     • Edyta Michnio pisze:

      Wiele wskazuje na to, że nie jest w stanie nawet wyjaśnić jak to się dzieje, że z muszli klozetowej za naciśnięciem przycisku znika to, co w niej zostawił. Żywy przykład błędów polityki antyaborcyjnej, niestety urósł i jest już za duży, żeby go wcisnąć z powrotem do okna życia.

      Świetnie się jednak nadaje do tego, żeby pokazywać mieszkańcom w przyszłości, jakich ludzi nie powinno się wybierać do rad gmin, bo szkodzą swoim brakiem pojmowania spraw wszystkim wokół, a i rodzicom chluby nie przynoszą. Na razie jednak fajnie, że jest. Nikt tak bowiem nie upiększa sesji jak on, kiedy czyta z nabożną miną, pomijając znaki przestankowe i olewając interpunkcję.

      Duma wyborców!

    • intruz pisze:

     O ile mi wiadomo, topore lat temu umowy na używanie samochodu prywatnego do celów służbowych z limitem
     300.km. miesięcznie podpisywali:
     wójtowi – Agnisia
     Agnisi – wójt. Tak się kręci interesy. Ręka rękę myje!!!

 8. Mieszkanka pisze:

  Wójt to osoba publiczna i jest – czy to się komuś podoba, czy też nie – oceniana przez mieszkańców owej gminy. W przypadku Derejczyka czara goryczy przelewa się. To, jak postępował ze Skoczylasową (to nie tylko sposób jej zwolnienia, ale również jego postępowanie wobec niej we wcześniejszym okresie), jak traktuje mieszkańców (np. jak potraktował strażaków z Ostrów) przelewa ową czarę. Jestem ciekawa, jak wygląda sprawa z zapłatą za remont szkoły, czy zapłacił już wykonawcy, czy nadal się z nimi spiera i ile wynoszą odsetki od nie wywiązania się z umowy dotyczącą płatności. Szasta pieniędzmi gminnymi dla swojego pożytku a na potrzeby innych żałuje grosza (np. na monitoring szkoły pieniądze musiała dać rada rodziców, bo gmina już nie miała pieniędzy). Do każdego człowieka zwraca się z pogardą, bez żadnego szacunku – widać to doskonale choćby na sesjach. Ludzie mają naprawdę dość jego wszelakich poczynań staczających gminę po równi pochyłej do upadku.

  43
  1
 9. Janek pisze:

  Cała ta nagonka to lewacka propaganda ludzi odsuniętych od koryt. Jak oni kręcili lody to było cicho sza, jak człowiek z PISU cokolwiek zrobi to afery na cały kraj

  3
  22
  • mieszkaniec pisze:

   Jakich koryt, jaka nagonka. Janek, o czym ty mówisz? nie jest ważne kto jest z jakiej partii. ważne że robi źle, i o tym się mówi.

   Jak osoba pełniąca publiczne stanowiska, wydaje publiczne pieniądze to trzeba o tym mówić.
   To co robi nasz wójt jest głęboko nie moralne.

   18
 10. INSPEKTOR pisze:

  Kiedy darmowa komunikacja po gminie Miedźno?

  10
 11. Chłop Agniesi pisze:

  Jak zminita wujta !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *