zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Reklama
Rusza konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
10 marca 2020 r. | 12:29
0

Rozpoczęła się XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Co roku startuje w nim ponad tysiąc rolników z całej Polski, w tym kilkadziesiąt gospodarstw z województwa śląskiego. Ich właściciele mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, a także zdobycia cennych nagród na każdym etapie konkursu – regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Główną nagrodą w konkursie jest podobnie do lat poprzednich także ciągnik rolniczy, ufundowany przez prezesa Kasy - dr Aleksandrę Hadzik.

Konkurs promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Jest największym spośród wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Udział w nim mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Realizację Konkursu wspierają samorządy terytorialne, jednostki ochotniczej straży pożarnej, policji, izby rolnicze, ośrodki doradztwa rolniczego, organizacje zawodowe i społeczne rolników, producenci środków produkcji dla rolnictwa.

W myśl regulaminu udział w konkursie biorą osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Komisje złożone z pracowników instytucji zajmujących się rolnictwem dokonują w każdym gospodarstwie profesjonalnego audytu.

Laureat etapu wojewódzkiego reprezentuje swój region w centralnym, ogólnopolskim finale. Uroczystość wręczenia nagród odbywa się podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie, Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AgroShow organizowanej w Bednarach.

Ważne terminy:
- 17 kwietnia 2020 roku nieprzekraczalny termin zgłoszenia udziału do konkursu
- do 29 maja – zakończenie etapu regionalnego
- do 22 czerwca – zakończenie etapu wojewódzkiego
- czerwiec – lipiec – wizytacja gospodarstw finałowych
- finał podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie, jaką jest Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AgroShow organizowana w Bednarach.

Wszystkie potrzebne do zgłoszenia dokumenty: formularze i regulamin konkursu, znajdują się na stronie internetowej KRUS. /Gmina Starcza/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *