zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
shutterstock
Komunikat gminy Miedźno w sprawie “taniego węgla”
09 grudnia 2022 r. | 13:49
0

Gmina Miedźno przystąpiła do zadania dystrybucji węgla kamiennego w ramach interwencyjnej sprzedaży surowca dla gospodarstw domowych.

21 listopada podpisaliśmy z Polską Grupą Górniczą stosowną umowę w tej sprawie. Obecnie czekamy na dostawę paliwa do punktu KDW PGG. Mamy nadzieję, że nastąpi to już w bieżącym tygodniu i będziemy mieli możliwość uruchomienia jego bezpośredniej sprzedaży mieszkańcom.

Wyłoniliśmy również punkty odbioru węgla. Są nimi:
PHU „Domix" Dariusz Lasota, ulica Ogrodowa 1, Ostrowy nad Okszą oraz
PHU „Rol-Trans" Marek Chudaszek, ulica Strażacka 40, Łobodno.

Przedsiębiorstwa te zajmą się transportem węgla z KDW PGG, jego składowaniem i wydawaniem mieszkańcom po zweryfikowaniu wpłaty przez Urząd Gminy Miedźno.

▪️Węgiel kamienny będzie dystrybuowany do mieszkańców gminy, którzy złożyli wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego i ich wniosek został pozytywnie zweryfikowany. Na ten moment wpłynęło ich 389. O pierwszeństwie zakupu decyduje kolejność złożonego wniosku.

Po weryfikacji wniosku każdy z nabywców zostanie poinformowany indywidualnie o konieczności zapłaty. Po dokonaniu wpłaty na wskazany rachunek bankowy i jej zaksięgowaniu przez urząd, należy zgłosić się do wskazanego, konkretnego punktu odbioru.

Ustalona cena sprzedaży wyniesie 1890 zł za tonę surowca (cena nie obejmuje kosztów transportu bezpośrednio z punktu odbioru do gospodarstwa). /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *