zachmurzenie duże
16°
16°
poniedziałek
Reklama
fot. UG Miedźno
Gmina chce od mieszkańców zgód na darmowe osadzenie słupów ulicznych na ich posesjach
09 września 2021 r. | 12:02
6

Wójt Piotr Derejczyk poinformował, że na wytypowanych nieruchomościach na terenie gminy będą osadzane słupy uliczne. Pracownicy urzędu i sołtysi będą starali się o zgody mieszkańców w tej sprawie. Darmowe udostępnienie słupa wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Apel wójta poniżej.

Szanowni Mieszkańcy,
wchodzimy w końcową fazę sporządzenia projektu budowlanego inwestycji związanej z kompleksową modernizacją oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miedźno w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wykonawcą udzielonego w styczniu tego roku zamówienia jest spółka IZIM. Inwestycja prowadzona jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W związku z powyższym informuję, że pracownicy Urzędu Gminy Miedźno, którym pomagać będą sołtysi poszczególnych miejscowości, zaczną od dnia 8 września 2021 roku zbierać zgody mieszkańców wytypowanych nieruchomości, na których planowane jest posadowienie słupa oświetlenia ulicznego i położenie kabla zasilającego. Zgody te są niezbędne w związku z brakiem możliwości posadowienia wszystkich projektowanych słupów w pasach drogowych.

Wykonanie tego zadania, które obecnie jest największą w naszym kraju inwestycją oświetleniową realizowaną w formule PPP, gwarantuje podniesienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego samorządu i spełnienie Państwa oczekiwań w zakresie nowoczesnego i funkcjonalnego oświetlenia wszystkich miejscowości Gminy Miedźno. W ciągu najbliższych dwóch lat wybudowane zostanie bowiem blisko 1900 energooszczędnych opraw LED, które oświetlą około 74 km dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Liczę zatem na Państwa zrozumienie sytuacji i pozytywne ustosunkowanie się do skierowanej prośby.

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Miedźno
Piotr Derejczyk6 odpowiedzi na “Gmina chce od mieszkańców zgód na darmowe osadzenie słupów ulicznych na ich posesjach”

 1. mieszkaniec pisze:

  Z wyliczeń wychodzi że każde 100mb oświetlenia drogi kosztuje około 16 000zł oczywiście nie licząc energii elektrycznej. Nie wiem czy jest się czym chwalić.
  Gdzie tu racjonalne gospodarowanie środkami publicznymi.

  25
  6
 2. Winston pisze:

  Mieszaniec…. ale ty jesteś głupi

  1
  23
 3. Mirek ale nie Z. pisze:

  W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i wyszedł z taka właśnie inicjatywą a nie tak jak wybudowano w ostatnich latach nowe drogi z słupami po środku chodnika.

  11
  8
  • Kulfon pisze:

   Mirek, ty wałach jesteś zwykły… 😂
   Sam se stawiaj słupy na podwórku. !
   Chcą stawiać, niech Tauron płaci dzierżawę !

   9
   4
 4. INSPEKTOR pisze:

  gmina mi podatku nie obnizyla , a nawet podwyzszyla, wiec niech sie bujaja !!!

  9
  3
 5. mieszkaniec gminy pisze:

  12 000 000 zł – liczba pieniędzy pokazuje skalę zaniedbań w tym zakresie

  3
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *